ПР

Светската асоцијација за односи со јавноста ја назначи Надја Лутвикадиќ Фочо за претседателка на новиот огранок за Босна и Херцеговина

Во рамки на 19-та меѓународна PRO PR конференција беше формиран нов огранок на Светската асоцијација за односи со јавноста (PRCA),...

Read more

Генералниот секретар на ОН ги нападна ПР агенциите кои работат за компании за фосилни горива

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, во вчерашниот говор пред Генералното собрание ја нападна индустријата за односи со јавноста...

Read more
Page 1 of 26 1 2 26