Home » Настани

Настани

Предновогодишно Бизнис Кафе со Елена Стефановска, Норик Селими, Горан Стојановски и Вера Бошковска

Утре (12.12.2018) со почеток од 18:00 часот во “Бродот на Среќата“ ќе се одржи предновогодишно издание на најелитниот бизнис нетворкинг настан во државава “Бизнис Кафе Македонија“ на кој се поканети сите оние кои сакаат да уживаат во релаксирана дружба и бизнис муабети. Гости-говорници пред присутните, кои ветија дека ќе ни ... Read More »

НАСТАН: Инспирирај се од локалниот Дон Дрејпер – серија презентации за предизвиците на модерниот маркетинг

Шеесеттите се декадата на подемот во поп-културата, контракултурата, хипи-движењето, револуција во секаков вид на социоопштествените норми во музиката, модата, сексуалноста, животниот стил… Медиумите, особено телевизијата, се главни креатори на јавното мислење, а рекламните агенции имале големо влијание врз широките маси. А, кога зборуваме за адвертајзингот во тој период, веднаш се ... Read More »

Избрани мажите на годината за 2018 година

Владимир Чадиковски е Маж на годината за 2018 година, во изборот за Мажи на годината за 2018 во организација на Friday.mk и Моментум. На гала вечерта која се одржа во Тренд Гастро Бар, во присуство на голем број јавни лица од бизнис секторот, политиката, и јавниот живот, се наградија 10-те ... Read More »

Денес започнува SEMPL!

Јубилејниот 20 SEMPL во наредните два дена ќе обезбеди одлична програма, гала награди и одлична забава Денес во Порторож почнува јубилејното 20 издание на фестивалот SEMPL, кој ќе биде домаќин на повеќе од 1.200 професионалци од медиско-комуникациската индустрија, кои во текот на два дена на фестивалот ќе имаат можност да ... Read More »

Славимир Стојановиќ Футро – специјален гостин на 11. Скопје постер фестивал со изложба и промоција на илустрираната книга „Девет“

Скопје постер фестивалот, манифестација која остана посветена на застапување на принципот за одбрана на квалитетниот – општествен и некомерцијален плакат, го празнува своето 11-то фестивалско издание под мотото „Моќта на плакатот“. Добитникот на над 300 меѓународни награди за дизајн, визуелен уметник и креатор на лајфстајл брендот Футро, како и автор ... Read More »

„Моќта на плакатот“ како мото за 11. издание на Скопје постер фестивалот

Скопје постер фестивалот го празнува отворањето на новата деката во својата историја. Фестивалот, настан за промоција на плакатот и дизајнот воопшто, манифестација која застапува одбрана на квалитетниот плакат и единствен од овој карактер во регионот, го отвора своето 11. издание. Отворањето на овојпат ревидираниот програмски фестивал, чие мото годинава е ... Read More »

Министрите Капели, Штромар и Хорват утре во Загреб го отвораат саемот REXPO 2018

Седмиот саем на инвестициски проекти REXPO во Загреб, ќе собере голем број на странски и домашни инвеститори, како и стопанственици заинтересирани за бизнис можности и соработка. REXPO ќе го посетат инвеститори од Кина, Индија, Велика Британија и Норвешка, со цел да се информираат и да остварат контакти по повод нивните инвестициски ... Read More »

Меѓународна изложба Еxpo&Кулинарски разговори на Недела на дизајнот во Скопје

Во рамки на Недела на дизајнот во Скопје (Skopje Design Week), традиционално најмногу внимание привлекува меѓународната изложба ЕКСПО (EXPO). Годинава, оваа целина ја сочинуваат 8 компании од Македонија, 15 млади дизајн студија од регионот и две Aкадемии за Дизајн од Белград, сите со стотина производи кои веќе ги има на ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365