Политички маркетинг

Разочарувачка посетеност и рекордна гледаност – прв пост-корона митинг на Доналд Трамп

Поминаа неколку денови од одржувањето на првиот пост-корона митинг за реизбор на американскиот претседател Доналд Трамп во градот Тулса, Оклахома...

Read more

Политички маркетинг – комуникациска анализа на предизборните кампањи

Специјализираниот српски веб-портал за маркетинг и комуникациската индустрија, Marketing Mreža, во рамки на својата бизнис платформа AdNetwork организираше вебинар на тема:...

Read more

Заборавете ги пенкалата и тефтерите – Кампањата на Трамп содржи сложувалки, боенки, лампиони, играчки…

Избори - времето кога се снабдуваме со работи како пенкала, запалки, тефтери и слично, за периодот до наредните избори. Понекогаш...

Read more

Започнаа внатрепартиските избори за претседателски кандидат во САД – Интернетот победи!

Со синоќешната вантрепартиска регистрација во државата Ајова започнаа примарните внатрепартиски избори за претседателски кандидат. Иако се работи за релативно мали...

Read more
Page 1 of 4 1 2 4