Home » Медиуми

Медиуми

Детското ТВ шоу „Тинтири минтири“ секоја недела во 11 часот на Канал 5

Почнувајќи од оваа недела 7 јануари, па секоја следна, во 11 часот на фреквенцијата на Канал 5 телевизија ќе се емитува домашното детско шоу “Тинтири минтири”. “Тинтири минтири” е во продукција на Аурипигмент и Тинтири Минтири, филмско училиште кое ги детектира и активира креативните потенцијали на децата преку глумење, изработка ... Read More »

Сите вести од Ватикан на едно место

Консултантската куќа Accenture ќе му помогне на Одделот за комуникации во Ватикан да ги поедностави и обедини нивните дигитални комуникации Во денешно време, постојат подобри начини за комуникација со луѓето отколку само да мавтате од балконот од домот на Папата. Поради тоа, Одделот за комуникации во Ватикан повика стручни лица ... Read More »

Нов документарен серијал на МРТ „Во најдобриот можен вкус“

Македонската радио телевизија во соработка со Британски совет го прикажува троделниот документарен серијал „Во најдобриот можен вкус“ со британскиот уметник Грејсон Пери на првата програма на МРТ1 од денес до петок, 20, 21 и 22 декември, секоја вечер на полноќ. Грејсон Пери e еден од најпознатите и најпопуларни британски визуелни ... Read More »

Од денес стартува Независен Весник, нов дневен печатен медиум

“Уредувачката политика е отсликана и во нашиот слоган: Читај Вистина, биди Независен!”, изјави Слободанка Јовановска, Главен уредник на Независен весник. Македонскиот медиумски простор од денеска ќе биде збогатен со уште еден дневен печатен медиум. Независен Весник, со динамика на дневен весник, ќе почне да се дистрибуира во Скопје и низ ... Read More »

Бесплатниот неделник „Скопско ехо“ стаса до јубилејниот 50-ти број кој ќе биде во тираж од 50,000 примероци!

Во време кога печатените медиуми во Македонија се, така речи, во слободен пад, успеа промовирањето на еден нов концепт во македонското новинарство – неделник кој целосно ќе му биде посветен само на проблемите и радостите на главниот град и кој ќе им биде бесплатно доставуван на скопјани буквално во поштенските ... Read More »

Нова хит руска серија на Телевизија 24 „Кујна“

Во срцето на Москва, во најскапиот руски ресторан со француски шмек, кујната е место каде се доживуваат сите драматични моменти. Од таму директно на телевизискиот екран, од вечерва ТВ 24 ви ја доловува целата атмосфера. Серијата „Кујна“ е забавна и привлечна, ги разоткрива сите комични и драматични мигови, кои ги ... Read More »

Њујорк Тајмс се приближи до бројка од 2,5 милиони онлајн претплатници

Американскиот дневен весник New York Times регистрира речиси 2,5 милиони онлајн претплатници на крајот од третото тромесечие оваа година Приходите од рекламите во секторот онлајн пораснаа за 11% во кварталот од јули до септември, покажуваат резултатите на компанијата. Бројот на онлајн претплатниците порасна за 154.000 на вкупно 2,487 милиони во ... Read More »

Денеска стартува со работа порталот “Женски Магазин“

По 5 години развој на проектот Фактор.мк, својата понуда компанијата ја шири со нов веб производ. Од денес, на медиумскиот пазар, понежниот пол ќе може да го чита „ Женски магазин “. Медиумската групација на компанијата Фактор Портал ДОО покрај порталот Фактор.мк и ТВ емисијата “Фактор Магазин“ од денска е збогатена со уште еден ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365