Home » Во фокусот » Доделен првиот Гранд При на Cannes Lions 2018 за краткиот филм за донирање на органи

Доделен првиот Гранд При на Cannes Lions 2018 за краткиот филм за донирање на органи

Вчера официјално започна 65 Меѓународен фестивал на креативноста Cannes Lions , најголемиот светски фестивал за адвертајзинг, а синоќа се доделени и првите награди во категоријата Health&Wellness и Pharma.

Краткиот филм на клиниката Монтефиоре, насловена како “Corazón – Give Your Heart” за донација на органи, креиран од страна на агенцијата JohnXHannes Њујорк, освои Гран-при во категоријата Health&Wellness.

Освен наградата Гран-при, во рамките на оваа категорија, беа доделени и уште 8 Златни Лавови, 12 Сребрени и 18 Бронзени.

Во рамките на категоријата Pharma не е доделена Гран При награда, а доделени се 3 Златни лавови, 15 Сребрени и 11 Бронзени.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Marketing365 Marketing365 Marketing365