Home » Во фокусот » AdWeek ги избра “Најдобрите 10 реклами за 2013“

AdWeek ги избра “Најдобрите 10 реклами за 2013“

Мега-популарниот адвертајзинг портал AdWeek, објави листа на 10-те најдобри реклами кои ја одбележаат 2013 година.

Највисокото место на пиедесталот според AdWeek го заслужуваат Ogilvy & Mather (Brazil) со нивната реклама за Dove.

Втора најдобра реклама за 2013 според AdWeek  е рекламата на The Richards Group (Dallas) за клиентот RAM.

Третото место е за BBDO (New York) и феноменалната реклама за Guinness која е личен фаворит на авторот на овој текст :)

Останатите реклами од ТОП 10 изборот можете да ги видите на следниов линк !

Автор Борис Ефтимовски

Борис е маркетинг и ПР професионалец, основач на Маркетинг365. Во своето работно портфолио, вклучува работни ангажмани за повеќе домашни и интернационални мали, средни и големи компании каде бил вклучен како маркетинг/ПР менаџер или консултант. Доколку Ви е потребна асистенција или консултација за Вашите маркетинг, ПР или продажни активности пишете му на: boris@marketing365.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Marketing365 Marketing365 Marketing365