Home » Во фокусот » AdWeek ја објави својата листа на Creative 100

AdWeek ја објави својата листа на Creative 100

Адвертајзинг порталот AdWeek традиционално и оваа година ја објави својата листа на топ Creative 100, која ја сочинуваат стотина најфасцинантни креативни решенија и креативци кои ја одбележаа годината позади нас.

ad week creative 100

Како што истакнуваат на нивниот портал, оваа листа ги слави сјајните креативни примери, кои ги рушат границите и препреките во креативниот бизнис. Листата ја сочинуваат исклучиво примери од САД и како што велат, не ја чинат крајната листа на најкреативни примери и луѓе од индустријата.

Листата на TOP 50 американски агенциски звезди и нивните остварувања погледнете ја ОВДЕ.
Листата на  TOP 20 создавачи на содржина може да се види ОВДЕ.
Листата од TOP 20 креативни селебрити и инфлуенсери можете да ја погледнете ТУКА.
Листата на TOP 10 визуелни креатори погледнете ја ТУКА .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Marketing365 Marketing365 Marketing365