Home » Author Archives: Marketing365

Author Archives: Marketing365

Скопје го доби Creative Hub – бизнис центар на креативноста и неформалното образование!

Почнувајќи од септември годинава, започна со работа првиот бизнис центар за креативност и неформално образование – Creative Hub, кој се наоѓа во строгиот центар на Град Скопје (веднаш до Универзална Сала). Creative Hub (www.creativehub.mk), на своите посетители им овозможува модерен co-working простор (направен по план на Гугл кампусот во Мадрид), ... Read More »

Имиџ ПР одбележа 15 години од работењето

Со промоција на првата македонска современа бајка „Мистериозното јајце“, Агенцијата за односи со јавност и комуникациски менаџмент Имиџ ПР одбележа 15 години делување на македонскиот пазар. „Мистериозното јајце“ е современа бајка од младиот Оливер Коларевски, кој освен што е автор на приказната, целосно ги изработи и илустрациите. Имиџ ПР е ... Read More »

Агенцијата Universal Media Скопје (UM) вработува Media Account Manager и Digital Media Manager

Universal Media Скопје (UM) е водечка full service медиумска агенција, специјализирана за планирање и закуп на огласувачки простор на сите медиумски платформи за некои од најголемите локални и меѓународни компании. UM Скопје е дел од I&F McCann групата, која вработува повеќе од 600 талентирани професионалци и работи во дванаесет земји во ... Read More »

Предновогодишно Бизнис Кафе: “Одлучни да создаваме успешни бизнис приказни“

Периодот на само неколку дена пред новата 2018 година е одлично време да се постават “резолуциите“ и “определбите“ за годината која не` очекува. Повеќе пари, подобра грижа за здравјето, повеќе дружење со пријателите или едноставно повеќе посетени туристички дестинации – се дел од целите кои веројатно многумина од сите нас ... Read More »

„Магијата започнува кога сме заедно“ – новогодишна реклама на Македонски Телеком

Во пресрет на новогодишните празници Македонски Телеком го промовираше новиот ТВ спот како дел од новата кампања и празнична понуда со која го збогатува Magenta 1 и Smart портфолиото со нови содржини и поволности, во коишто ќе можат да уживаат сите членови на семејството. „Магијата започнува кога сме заедно“ – е ... Read More »

Бесплатниот неделник „Скопско ехо“ стаса до јубилејниот 50-ти број кој ќе биде во тираж од 50,000 примероци!

Во време кога печатените медиуми во Македонија се, така речи, во слободен пад, успеа промовирањето на еден нов концепт во македонското новинарство – неделник кој целосно ќе му биде посветен само на проблемите и радостите на главниот град и кој ќе им биде бесплатно доставуван на скопјани буквално во поштенските ... Read More »

Интервју со Глигор Михаиловски – извршен директор на консултантската куќа СЕГ Холдинг

Забележителен тренд во светската маркетинг индустрија изминативе години е што се повеќе и повеќе консултански компании се вклучени во односот клиент-маркетинг агенција, како поддршка која овозможува надграден пристап во развојот на компаниските системи и имплементирањето на развојните проекти. “Спојувањето“ на маркетинг агенциите и маркетинг професионалците со консултантските куќи е тенденција ... Read More »

E-commerce пазарот во Македонија за 5 години од сега ќе се дуплира и може да достигне над 90 милиони евра

Минатиот петок во Скопје се одржа овогодинешното издание на конференцијата за дигитален маркетинг “AllWeb” каде покрај другите говорници и презентации, веќе традиционално, повторно ексклузивно беше презентирано истражување кое се однесува на онлајн светот. Презентер годинава беше извршниот директор на агенцијата за истражување Инсајдер ИД, Сергеј Зафировски кој пред присутните претстави ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365