Home » Луксузни брендови

Луксузни брендови

Navitimer 8 – нова колекција на Breitling која оддава почит на богатото часовничарско наследство

Breitling, бренд познат по своите хронографи и силни врски со воздухопловството, лансираше нова колекција на пилотски часовници: Navitimer 8. Осумката доаѓа од името на Huit Aviation Department, оддел во компанијата основан во 1938 година за производство на авионски инструменти и пилотски часовници за цивилна и воена употреба. Во тоа време, ... Read More »

Ексклузивно: Викторија Лоба зборува со автомобил, со новата Mercedes-Benz А-Класа

Со спектакуларно откривање и несекојдневна презентација, Мак Аутостар, генерален застапник на Mercedes-Benz во Р. Македонија ја претстави новата A-Класа, повторно револуција во автомобилската индустрија – првиот Mercedes-Benz автомобил кој е способен да зборува со возачот и да ги учи неговите желби и навики. Ова е овозможено благодарение на новиот систем ... Read More »

Моделите кои го дефинираат брендот Tissot

Tissot е часовничарски бренд основан во 1853 година од страна на Чарлс-Фелисиен Тисот и неговиот син Чарлс-Емил Тисот во швајцарскиот град Ле Локл во подножјето на планината Јура. Овој швајцарски бренд го воведе првиот масовно произведуван џебен часовник, како и првиот џебен часовник со две временски зони во 1853 година ... Read More »

Audemars Piguet – историја на еден уникатен бренд

Ако индустријата за часовници има еквивалент на дуото Ленон и Мекартни, тоа би биле Жил Луис Аудемар (Jules Louis Audemars) и Едвард Август Пигет (Edward Auguste Piguet). Овие два талентирани занаетчии од Швајцарија за прв пат се сретнале во нивните рани дваесети години, односно во 1874 година, и веќе следната ... Read More »

Иновативен производ од македонскиот луксузен машки бренд Signori

Изгледај одлично, цел ден, со Tucker Shirt-Stay од Signori За македонскиот бренд кој изработува уникатни и квалитетни машки одела, Signori, луксузноста е во деталите. Благодарение на вниманието кое го имаат за потребите на своите клиенти во процесот на консултација деталите ги водеа Signori до новиот и иновативен моден елемент Tucker ... Read More »

Најдоброто од вториот ден на Baselworld 2018: Tudor, Breguet, Breitling, Omega, Blancpain…

Вториот ден на Beselworld 2018, уште еднаш ни покажа зошто овој настан се смета за врвот во индустријата на часовници и  зошто и покрај сите предизвици, Baselworld останува најрелевантен кога станува збор за највредното во светот на гламурот и луксузниот живот. Слично како и новитетите од првиот ден за кои ... Read More »

Baselworld 2018: 5 трендови кои ќе ја одбележат индустријата на часовници оваа година

Со околу 700 изложувачи и 100 000 посетители, Baselworld е далеку најголемата светска оф-лајн платформа за презентација на нови часовници. Како што пишувавме на Маркетинг365 пред неколку денови, во периодот од 23 до 27 март, швајцарскиот град Базел е домаќин на најпознатите брендови во часовничарската индустрија – Rolex, Tag Heuer, ... Read More »

Секој ролекс има приказна: Како настана една од најпознатите компании на светот?

Што го предизвикува претприемачкото срце и му дава желба незапирливо да чука посилно и побрзо? “Господа, ние ги правиме најдобрите часовници во светот” – во јануари пред 91 година, пред собраните трговци на часовници рече Ханс Вилсдорф. Претставувајќи го Oyster, првиот водоотпорен рачен часовник, пронајдок кој ќе го одбележи часовничарскиот ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365