Home » Компании (page 2)

Компании

Заради расистичка реклама, демолирани H&M продавниците во Јужна Африка

Претходно, брендот во оваа земја беше критикуван поради тоа што не користи црни модели во своите реклами. Но, кога тие одлучија да ја применат оваа практика, не можеа да направат поголема грешка Револтот предизвикан од “расистичката слика на производите” на веб-страницата на H&M, кулминираше со насилство, така што дел од ... Read More »

За Discovery и EuroSport била побарана “многу повисока сума на пари за продолжување на договорот“

Дел од македонските провајдери повеќе не ги емитуваат каналите на Discovery и EuroSport. Според извори кои ги консултираше порталот Фактор, не станува збор за едностран прекин на емитувањето туку главната причина е што договорите со каналите истекол на 31 декември 2017, а за новиот договор од страна на компанијата сопственик на ... Read More »

„Дискавери“ и „Еуроспорт“ недостапни на “Телеком“ и “Оне-Вип“

Документарните канали на „Дискавери“ и спортските канали „Еуроспорт“ се исклучени од понудата на провајдерите „Оне-Вип“ и „Македонски Телеком“ по одлука на самите првајдери, велат од агенцијата „Креативне идеје“, што ја застапува корпорацијата „Дискавери комјуникејшенс“, сопственик на исклучените канали. „И покрај нашата отвореност и добра волја за преговори, изненадени сме и воедно ... Read More »

Минимализам во новото лого на Mini

Германската агенција KKLD работеше на овај „редуциран“ дизајн Mini го редизајнира своето лого со минималистички „редуциран“ пристап кон својот традиционален дизајн со крилја Новиот дизајн, кој го потпишува берлинската агенција KKLD, ќе биде користен на сите Mini модели од март 2018 година. Според соопштението на брендот во сопственост на BMW, ... Read More »

Creative Hub формираше Академија за Бизнис Професионалци

„Од почетокот на новата година ќе се исхранувам поздраво!“ „Од почетокот на новата година ќе почнам редовно да вежбам!“ „Од почетокот на новата година ќе… се запишам на академија во Creative Hub!“ Колку цели си поставивте за претстојната 2018 година? На колку од нив навистина ќе почнете да работите? Сега ... Read More »

Наскоро во Скопје – првиот премиум деловен центар

Премиум услови за вработените во „Премиум“ деловниот центар – објектот е во завршна фаза од изградбата Македонската метропола, наскоро ќе го добие својот прв премиум деловен центар, каде компаниите може да изнајмат простор за работа и истиот нуди извонредни работни услови и е прв од ваков тип во нашава земја, ... Read More »

Заедничка хуманитарна акција на „Тиквеш“ и посетителите на Фестивалот на младо вино 2017

Обезбедена финансиска поддршка за центри за згрижување деца во Кавадарци и Скопје Големиот број љубители и почитувачи на виното кои присуствуваа на годинешниот, осми по ред, Фестивал на младо вино, одново ја покажаа својата хуманост, земајќи учество во донаторската акција што ја организираше Винарската визба „Тиквеш“. „Тиквеш“ ги мотивираше сите ... Read More »

Скопје го доби Creative Hub – бизнис центар на креативноста и неформалното образование!

Почнувајќи од септември годинава, започна со работа првиот бизнис центар за креативност и неформално образование – Creative Hub, кој се наоѓа во строгиот центар на Град Скопје (веднаш до Универзална Сала). Creative Hub (www.creativehub.mk), на своите посетители им овозможува модерен co-working простор (направен по план на Гугл кампусот во Мадрид), ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365