Home » Компании (page 3)

Компании

Социјалното претприемништво како глобален фактор за економски развој ја зафаќа и Македонија

Вчера (22.06.2017) во Хотел Парк Скопје беа промовирани и наградени со грант за развој првите 10 социјални претприемачи во Македонија во рамки на проектот „Оддржливо влијание на граѓанските организации од Македонија, Босна и Херцеговина, Србија, Црна Гора и Турција преку социјално претприемништво и социјални иновации“, кој во земјава се спроведува ... Read More »

Реномираниот моден бренд D’s Damat им посака успех на младите фудбалери

Елегантни, млади и полетни, облечени во одело од најновата колекција на реномираниот моден бренд D’s Damat, младите фудбалски репрезентативци на Македонија заминаа за Полска. На средба со нив г. Атила менаџер на D’s Damat  за Македонија им посака многу успех, успешни подготовки следниве денови и секако добри резултати на радост ... Read More »

Heineken специјална серија на музички пакувања за прв пат во Србија

Heineken лансира специјални EXIT и Love Fest пакувања во рамките на кампањата Live Your Music Еден од најпознатите светски бендови Heineken, претстави специјално дизајнирано пакување по повод фестивалот Exit и Love fest и ги повикува сите потрошувачи да учествуваат во наградниот конкурс „Покажи како ја живееш својата музика“. Главната награда ... Read More »

Кампањата “Патот до здрави заби“ финишира со голема детска претстава на отворено!

Со почеток од 12 часот, оваа сабота во Градски парк (кај “Школка“) во Скопје, ќе се изведе детската претстава на отворено “Роденденска приказна“ на која се поканети сите дечиња и родители кои се расположени за дружење, забава и учење за здравите навики. Со оваа претстава се комплетира кампањата “Патот до ... Read More »

Заштеди време и уживај во животот! Reptilmarketi.mk – со еден клик до вашата он-лајн продавница

Reptilmarketi.mk, он-лајн сервисот на ланецот маркети „Рептил“, кој започна да фунционира пред неколку месеци, веќе е вистински хит! Можноста преку интернет да се заврши целото купување, од правење на нарачката, плаќање на сметката и достава на купеното до врата веќе е препознаена од купувачите на кои времето им е најскапоцено. ... Read More »

Стефан Јовановски од Вип прогласен за најдобар менаџер за човечки ресурси

Македонската асоцијација за човечки ресурси го прогласи Стефан Јовановски од Вип за најдобар менаџер за човечки ресурси за 2016 година. Во истражувањето што го спроведува македонската асоцијација  за човечки ресурси, менаџерот на Вип е прогласен за најдобар во конкуренција на голем број домашни компании. Според асоцијацијата, Јовановски својата 20 годишна ... Read More »

Зошто секое продажно место треба да прифаќа American Express картичка?

American Express е најпозната платежна картичка во светот, најмногу заради нејзината безбедност и престижноста на трговските партнери кои ја прифаќаат. Во Македонија картичката ексклузивно ја издава  Силк Роуд Банка. Анализираме зошто трговците би требало да прифаќаат American Express, и кои се предностите за корисниците на овој картичен бренд. „ American ... Read More »

Признание за иновативна употреба на дигиталните канали на комуникација

Комуникацискиот тим на I&F McCann Група е награден со ПРизнание за употреба на дигиталните медиуми и новите технологии во комуникациите. Наградената кампања е реализирана за проектот ARt, најголемата виртуелна изложба на сите времиња, која McCann Белград ја креира за Музејот на современа уметност во Белград. „Оваа награда претставува признание за ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365