Home » Компании (page 3)

Компании

Нова промотивна понуда од Македонски Телеком со двојно повеќе интернет

Понудата вклучува двојно повеќе мобилен интернет во Magenta 1 и Smart, како и можност за купување нови уреди по одлични цени. Македонски Телеком, како официјален партнер на УЕФА, на своите корисници им овозможува следење на натпреварите од УЕФА Лигата на шампиони на сите екрани со неограничено користење на MaxTV Go ... Read More »

Новиот Ford Ranger Raptor доаѓа во Европа

  Автомобилската компанија Ford потврди дека новиот Ranger Raptor доаѓа во Европа. Ова е најголема и најсилна верзија на најдобро продаваниот пикап на стариот континент, откако храбриот нов модел дебитираше на саемот „Gamescom“, во Келн, Германија. Вистинските европски ентузијасти за оф-роуд возење, кои се во постојана потрага по возбуда, ќе ... Read More »

PepsiCo ја купи израелската SodaStream за 3,2 милијарди долари

Гигантот во производство на пијалоци PepsiCo го купи израелскиот производител на газирани пијалоци SodaStream за 3,2 милијарди долари PepsiCo соопшти дека ги купи сите акции на SodaStream за 144 долари по акција, што е за 32 отсто повеќе од 30-дневниот просек на нивната цена. Претходно овој месец, SodaStream објави дека ... Read More »

Нетфликс со соопштение за плановите за воведување на реклами

Netflix издаде соопштение после заканата од страна на корисниците дека ќе ја напуштат платформата поради воведувањето на реклами По појавата на гласини дека Netflix воведува реклами, оваа платформа за видео стриминг одлучи да ги разјасни работите, објавувајќи дека тестираат видео промоции помеѓу епизодите и филмовите. Овие тестирања беа воведени минатата ... Read More »

Пивара Скопје и Coca-Cola ја донираа 12-тата „Coca-Cola Активна зона“ во Кавадарци

Кавадарци денес ја доби својата „Coca-Cola Активна зона“, а кавадарчани им се придружија на илјадниците граѓани што веќе уживаат во единаесетте атрактивни „Coca-Cola“ спортско-рекреативни зони отворени низ цела Македонија. Новото собирно место за кавадарчани од сите генерации е донација од компанијата „Coca-Cola“ и од Пивара Скопје, и е одлична локација ... Read More »

L’Oréal и Facebook развиваат платформа за виртуелни тестови за клиенти

L’Oreal се здружи со Facebook во развивањето на виртуелни тестови за клиентите, кои ќе придонесат за подобрување на онлајн продажбата и поагресивен настап на компанијата на социјалните мрежи Лореал се здружи со Фејсбук во лансирање на виртуелни тестирања за клиенти, кои ќе им овозможат да погледнат како би можеле да ... Read More »

Кока Кола купи удел во спортскиот пијалок на Коби Брајант

Ова е уште еден чекор на компанијата кон проширување на својата понуда надвор од газираните пијалоци Кока Кола одлучи да купи малцински удел во компанијата Bodyarmor, производител на спортски пијалаци помеѓу чии инвеститори е и поранешната кошаркарска ѕвезда Коби Брајант. Ова е уште еден чекор на компанијата да ја прошири ... Read More »

Американскиот бренд за брза храна КФЦ ги отвара првите два ресторана во Македонија

Првите два ресторана на американскиот бренд КФЦ ќе бидат отворени во Скопје и Тетово на 14 септември годинава. Ова го најави сопственикот на лиценцата Фатмир Зимбери, според кој до крајот на годината се планира отворање на вкупно три ресторани во Македонија, со подготвен четиригодишен бизнис план за отворање 15 до ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365