Home » Настани (page 30)

Настани

Избрани најуспешните жени-претприемачи за источен и југоисточен регион за 2016!

Во организација на маркетинг агенцијата “Маркетинг Микс“, минатиот петок во Штип, се одржа манифестацијата “Избор за најуспешна жена претприемач од источен и југоисточен регион“. Др. Ксенија Јанкова, сопственик на приватната здравствена установа „Дента Лукс“ од Радовиш e прогласена за најуспешна жена претприемач за источен и југоисточен регион за 2016 година. ... Read More »

Се одржа манифестацијата “Сајт на годината“, Crnobelo.com најдобар за 2016-та

Во присуство на околу двесте гости, во најголем дел уредници, сопственици, дизајнери и  автори на содржините на голем број македонски веб-сајтови, во Македонската опера и балет во саботата традиционално по седми патбеа доделени наградите “Сајт на годината за 2016 година“. Манифестацијата е во организација на дигиталната маркетинг агенција Медиа Солутионс ... Read More »

Кампања на МИ-ДА Гранд Моторс: Време е најстарата убавица Fiesta да добие ново руво!

Вчера, во салонот на Ми-Да Гранд Моторс Македонија, беше презентирано најстарото возило Ford Fiesta во Македонија во сопственост на скопјанецот Бојан Тодороски. Изборот на најстарото возило од овој модел, според Дритон Заири, директор на компанијата Ми-Да Гранд Моторс, е дел од необичната кампања „Потрага по најстарата Фиеста во Македонија“. „При ... Read More »

Гласајте за најдобрите македонски веб сајтови за 2016 година

Традиционално и оваа година, агенцијата Media Solutions и системот за онлајн реклами Keep an eye го организираат годишното прогласување на најдобрите македонски веб сајтови во повеќе категории. Целта на манифестацијата “САЈТ НА ГОДИНАТА“ која се оддржува по седми пат е да придонесе кон развојот на веб сајтовите во Македонија и ... Read More »

Изложбите од Скопје постер фестивалот тргнуваат на пат низ светот

Денеска завршува 9. Скопје постер фестивал, кој во изминативе 15 дена, се одржа во Музеј на град Скопје. Во рамки на фестивалот, покрај изложените дизајнерски дела во рамки на 4-те изложби, се одржаа и презентации и работилници на светски реномираните предавачи на теми „Македонија како туристичка дестинација“, „Дизајнирај влијателен социјален ... Read More »

Изберете ја најуспешната жена претприемач за источен и југоистоен регион

Манифестацијата „Избор за најуспешна жена претприемач од источен и југоисточен регион“ која годинава за првпат се органзиира од страна на Маркетинг агенцијата „Маркетинг микс“ веќе доживува голема популарност на социјалните мрежи.  Изборот на најуспешни жени претприемачи ќе го направи публиката преку гласање кое се реализира на фан страницата „Жените во ... Read More »

Мајкрософт Македонија направи “Reloaded“ на свежината и енергијата во IT и бизнис светот

Новата, освежена и надополнета Microsoft Визија конференција, во организација Мајкрософт Македонија  и на агенцијата Меккен Скопје се одржа минатиот месец во хотел Мериот. Новото име, Microsoft Визија: Reloaded кажува се: освежување во однос на содржината, гостите, надополнета со енергијата и ентузијазмот кои беа вложени во организација на овој најголем настан кој ... Read More »

Познати добитниците на Eurobest : DDB Worldwide мрежа а INGO агенција на годината

Еurobest фестивалот на креативноста заврши овој петок со церемонија на која се прослави доделувањето на Eurobest наградите за 2016 година. 116 членови од цела Европа го сочинуваа жирито кое имаше за цел да избере помеѓу најдобрите на настанот кој се одржуваше три дена,  каде во текот на вечерните часови од последниот ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365