Home » Во фокусот » Голден Драм 2014 отворен за пријавување !

Голден Драм 2014 отворен за пријавување !

Овогодинешниот, 21-ви по ред, регионален адвертајзинг фестивал – Голден Драм, оваа година ќе се оддржи од 7-ми до 10-ти октомври, традиционално и оваа година во Порторож, Словенија.

Рокот за пријавување е 19 август а фокусот на овогодинешната програма е, како што велат организаторите, ставен на “креативноста, содржината и среќата“.

Golden Drum 2014

Две нови категории и нова Гранд При награда.

Следејќи ги најновите трендови во развојот на креативната индустрија, организаторите на Голден Драм фестивалот претставија две нови категории:  T. Branded Content и W. Media. Исто така, оваа година, ќе се воведе и Гранд При награда за општокорисна работа (Good Cause Grand Prix Award) за која можат да се пријават хуманитарни и социјални кампањи.

Повеќе информации во врска со фестивалот, можете да прочитате на http://www.goldendrum.com/

Автор Борис Ефтимовски

Борис е маркетинг и ПР професионалец, основач на Маркетинг365. Во своето работно портфолио, вклучува работни ангажмани за повеќе домашни и интернационални мали, средни и големи компании каде бил вклучен како маркетинг/ПР менаџер или консултант. Доколку Ви е потребна асистенција или консултација за Вашите маркетинг, ПР или продажни активности пишете му на: boris@marketing365.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Marketing365 Marketing365 Marketing365