Home » Во фокусот » IKEA со одлична реклама во пресрет на Ноќта на вештерките

IKEA со одлична реклама во пресрет на Ноќта на вештерките

Култниот хорор филм “The Shining“ на режисерот Стенли Кјубрик, во кој Џек Николсон ја одигра една од неговите најблескави и најзабележителни улоги е инспирација за најновата реклама на ИКЕА Сингапур во пресрет на Ноќта на Вештерките која се оддбележува на 31 октомври.

Во рекламата е искористена култната сцена во која малечкиот Дени со својот велосипед се вози низ хотелот, само што овојпат во рекламата момчето се вози низ продавницата на IKEA.

Late Night Шопингот повеќе никогаш нема да биде ист :)

Автор Борис Ефтимовски

Борис е маркетинг и ПР професионалец, основач на Маркетинг365. Во своето работно портфолио, вклучува работни ангажмани за повеќе домашни и интернационални мали, средни и големи компании каде бил вклучен како маркетинг/ПР менаџер или консултант. Доколку Ви е потребна асистенција или консултација за Вашите маркетинг, ПР или продажни активности пишете му на: boris@marketing365.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Marketing365 Marketing365 Marketing365