Home » Во фокусот » Најпопуларните влечки во светот “дизајнирани“ со твитовите на Трамп

Најпопуларните влечки во светот “дизајнирани“ со твитовите на Трамп

Сем Морисон, фриленс Арт Директор и до неодамна член на агенцијата TBWA\Media Arts Lab од Лос Анџелес, лансираше хит производ кој веќе е распродаден: влечки со “неусогласените“ и “спротивставени“ ставови на американскиот претседател Доналд Трамп.

Производот е брендиран како: President Flip Flops и главен канал за промоција покрај веб сајтот му е Твитер каде се објавуваат најновите “дизајни“ на влечките и секојдневно добива нови предлози од армијата “следачи“ :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Marketing365 Marketing365 Marketing365