Home » Во фокусот » Отворени пријавите за SoMo Борец 2014

Отворени пријавите за SoMo Борец 2014

Имате ли извонредна Фејсбук страница, Твитер профил, интересна и корисна мобилна апликација или  било каков друг проект во врска со социјалните медиуми или мобилните уреди? “SoMo борец 2014“ Ве очекува ! Пријавите се бесплатни, а можат да се пријават агенции, компании и фриленсери !

SoMo Borac

SoMo Борец“ се доделува во склоп на Викенд Медиа Фестивалот во следниве категории: SoMO Face (најдобра Фејсбук страница), SoMustHave (Инстаграм, Твитер, Vine и др. социјални мрежи), CM на годината (community менаџер/менаџерка на годината), SoMo Content (најдобар контент-маркетинг проект), Вирален блокбастер (интернет видео на годината), There’s Not A Problem I Can’t Fix Cause I Can Do It In The Mix (микс од настап на социјални мрежи), Aplikacija s velikim A (најдобра мобилна апликација) и “Одам и гледам“ (мобилен сајт или кампања).

Ружица Врдољак од организацијата на SoMo Борец по повод овогодинешното издание на натпреварувањето изјави: “Иако традиционално најмногу пријави доаѓаат од агенциите и компаниите, оваа година очекуваме и многу пријави од фриленсери. Во мобилниот свет има повеќе од доволно а не недостасуваат ниту на социјалните мрежи. И многу од нив работат одлично. Она што е е исклучително важно да се нагласи е тоа што прјавите за оваа година се бесплатни па ги покануваме сите да не не штедат и да се пријават веднаш ! Имаме одлично регионално жири кое одвај чека да се фрли на работа“

Сите заинтересирани можат да се пријават на следниов ЛИНК.

Автор Борис Ефтимовски

Борис е маркетинг и ПР професионалец, основач на Маркетинг365. Во своето работно портфолио, вклучува работни ангажмани за повеќе домашни и интернационални мали, средни и големи компании каде бил вклучен како маркетинг/ПР менаџер или консултант. Доколку Ви е потребна асистенција или консултација за Вашите маркетинг, ПР или продажни активности пишете му на: boris@marketing365.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Marketing365 Marketing365 Marketing365