Home » Во фокусот » Папата носи Swatch – Twitter кампања на Божиновски часовници и накит

Папата носи Swatch – Twitter кампања на Божиновски часовници и накит

Што би му кажале во четири очи на Папата во пет секунди?

Застапникот на брендот за рачни часовници  Swatch во Македонија „Божиновски часовници и накит“  инспирирани од фактот дека Папата Франциско на својата рака носи часовник од овој бренд, направија интересна активација на социјалната мрежа. Се што треба да направат корисниците на Twitter е да напишат краток твит што би му порачале на Папата во четири очи доколу имаат на располагање пет секунди со него, под хаштагот #ПетСекундиСоПапата. На трите најкреативните твитови „Божиновски часовници и накит“ ќе им подари Swatch часовник на девети мај.


Погледнете што би му порачачале на папата некои од корисниците на Twitter доколку ја имаат таа можност: 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Marketing365 Marketing365 Marketing365