Home » Во фокусот » Промовиран рекламниот спот за бисквитите “Despina“ со ракометарките на ЖРК Вардар

Промовиран рекламниот спот за бисквитите “Despina“ со ракометарките на ЖРК Вардар

Во текот на вчерашниот ден беше промовиран новиот рекламен спот за Despina, официјалнен бисквит на женскиот ракометен клуб „Вардар”.

Во пресрет на четвртфиналето од Лигата на шампиони во ракомет за жени, во фан-шопот на „Вардар”, дел од ракометарките на клубот продаваа билети за натпреварот со „Ѓер”. Сите оние кои купија карти за натпреварот, добија гратис производи Cevitana и Despina од „Витаминка”, како и 30% попуст на новата колекција на спортски производи во фан-шопот.

На настанот беше ексклузивно промовиран и новиот рекламен спот за Despina, официјалнен бисквит на ЖРК „Вардар”. Спотот ја пренесува пораката на ракометарките дека бисквитите Despina се заслужни за одржувањето на енергијата и виталноста во текот на напорните тренинзи. Спотот се снимаше во спортскиот центар „Јане Сандански” и во него учествуваа сите ракометарки од клубот.

Погледнете го:

Автор Marketing365

Маркетинг365 (М365) е прв македонски портал кој во фокусот ја има маркетинг, медиа и ПР индустријата во Македонија. Формиран е во 2011 година и во своето досегашно постоење има добиено неколку домашни и меѓународни признанија вклучувајќи ги и “Блог на годината“ (прво место, 2011 и 2015 год.), “Највлијателен балкански блог кој доаѓа од Македонија“ (прво место 2012) и “Најдобар бизнис-информативен веб сајт“ (второ место, 2014). Почнувајќи од февруари 2015 година, Маркетинг365 е официјален претставник во Македонија на најпознатиот светски креативен фестивал Cannes Lions. Тимот на М365 го сочинуваат активни професионалци од маркетинг, медиа и ПР индустријата во Македонија. e-mail : contact@marketing365.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Marketing365 Marketing365 Marketing365