Home » Во фокусот » Самсунг објави пародија реклами за новите iPhone модели

Самсунг објави пародија реклами за новите iPhone модели

Поминаа само неколку часа откако Apple и официјално ги претстави своите нови производи iPhone 6, iPhone6 Plus и Apple Watch како и новиот сервис Apple Pay….а еден од нивните најголеми ривали на полето на смарт телефони (и технологии воопшто) веќе спремен ја продолжи “војната“ со пародија реклами.

Носечки слоган на трите 30-секундни реклами на Самсунг е “Не треба да се биде генијалец“ и во нив се исмеваат новитетите од Apple претставувајќи ги како нешто кое што веќе оддамна е присутно на пазарот и не е толку возбудливо како што тие сакаат да го прикажат. Погледнете ги во продолжение:

Автор Борис Ефтимовски

Борис е маркетинг и ПР професионалец, основач на Маркетинг365. Во своето работно портфолио, вклучува работни ангажмани за повеќе домашни и интернационални мали, средни и големи компании каде бил вклучен како маркетинг/ПР менаџер или консултант. Доколку Ви е потребна асистенција или консултација за Вашите маркетинг, ПР или продажни активности пишете му на: boris@marketing365.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Marketing365 Marketing365 Marketing365