Home » Tag Archives: кампања

Tag Archives: кампања

Сите црни точки во магазинот Дејли Меил добија боја во оваа одлична кампања

Еден ирски телеком оператор на одличен начин го искористи принт огласувањето за да ја промовира својата нова услуга Еве еден пример кој покажува дека огласувањето во печатените медиуми не е мртво, наспроти бројните тврдења на спротивното. Се` уште постојат агенции и компании кои пронаоѓаат одлични креативни начини да се промовираат ... Read More »

Кампања која ги спојува Олимписките игри и бегалската криза

Летните олимписки игри 2024 ќе се одржат во Париз, а француската организација за човекови права La Cimade со новата кампања потсети кога пливањето, скокањето и трчањето се повеќе од медали… Имено, тие во соработка со агенцијата Josiane ја лансираа кампањата „Living Is Winning“ каде што во три видеа се прикажани ... Read More »

Dropbox се ребрендира и се обраќа на креативците во новата кампања

Новиот имиџ е инспириран од креативноста на корисниците на оваа услуга Dropbox, кој претставува еден од најпознатите светски сервиси за складирање и размена на податоци преку „cloud“, започна целосно ребрендирање со кое ќе внесе живописни бои и нов живот во компанијата, со тоа одбележувајќи 10 години работа. Најголемиото ребрендирање во ... Read More »

Жени кои го победиле ракот овековечени како ренесансни Мадони

Целта на кампањата е да ги охрабри жените на самопрегледи, за да ја откријат болеста на време Жени од Нов Зеланд кои имаат преживеано рак на дојка се овековечени во кампањата на новозеландската Фондација за борба против ракот на дојка (Breast Cancer Foundation NZ), и тоа во вид на фотографија ... Read More »

Агенцијата RPA направи цела дружина на имагинарни пријатели за да им помогне на децата кои боледуваат од рак

Септември е месец за подигнување на свеста за ракот кај децата. Во рамките на одбележувањето на овај месец, агенцијата RPA за фондацијата Pediatric Brain Tumor Foundation го осмисли проектот Imaginary Friend Society, во кој создаде 20 симпатични анимирани филмови кои на детски прилагоден начин ги истражува различните теми поврзанисо ракот. ... Read More »

Брендот Absolut во една ноќ направи седум мурали во градовите ширум светот

Минатиот четврток (28 септември), луѓето во градовите ширум светот, како што се Берлин, Ливерпул, Њујорк и Рио, утрото го дочекаа изненадени од новите мурали на ѕидовите во нивните градови. Изненадувањето им го приреди брендот – водката Absolut. После одличниот ТВ спот, овај бренд продолжува да ја промовира креативноста ширум светот ... Read More »

Во рамките на промоцијата на новиот Note 8 уред, Samsung го претвори мостот во Даблин во вистинска харфа

Samsung направи прекрасното светлосно шоу на мостот Семјуел Бекет во оваа нова кампања Во рамките на промоцијата на новиот Galaxy Note 8 уред во Ирска, Samsung претвори еден мост во Даблин во гигантска харфа. Мостот Семјуел Бекет, инспириран од харфа и дизајниран од страна на архитектот Сантијаго Калатрава, е поврзан ... Read More »

Кампањата на „Еден на Еден“ избрана во топ три најдобри интернет кампањи во регионот!

Кампањата на маркетинг агенцијата „Еден на Еден“ за сатирично-хумористичната емисија „Фчерашни новости“,  беше избрана меѓу трите најдобри во категоријата „Дигитален микс“ (Digital Mix) на дигиталните награди „SoMo Borac“, кои се доделуваа викендов на 10. по ред „Викенд медиа фестивал“ во Ровињ, Хрватска. Станува збор за најважните регионални дигитални награди каде годинава имаше ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365