Home » Tag Archives: конференција

Tag Archives: конференција

Регионална дигитална конференција за која сите зборуваат – дознај зошто сите говорат за DAMconf

DAMconf заинтригира со програмата, одушеви со говорниците Многумина се сѐ уште под влијание на впечатоците од фантастичната DAMconf конференција во организација на ClickAttack и медискиот партнер Nova TV, одржана во City Plaza центарот во Загреб, четврта по ред – ако не бевте оваа година, посетете нѐ следната година, а најинтересните ... Read More »

DAMconf 2017 ги носи западноевропските трендови на дигитален маркетинг на регионалниот пазар

Без разлика дали сте професионалец во областа на дигиталниот маркетинг и огласување или сте едноставно само ентузијаст за оваа тема, имаме одлична вест за вас. Овој ноември, Загреб по четврти пат ќе биде домаќин на DAMconf конференцијата каде ќе гостуваат светски познати професионалци од областа на дигиталниот маркетинг. DAMconf претставува ... Read More »

Шестата AllWeb конференција закажана за 17 ноември

Време е вашиот бренд да го однесете на ново ниво Шестото по ред издание на единствената конференција која во фокусот ги има маркетингот и дигиталните комуникации ќе се одржи на 17 ноември во Скопје. AllWeb, како и секоја година претходно, ќе биде местото каде ќе се разговара за иднината и ... Read More »

SEMPL ќе наградува и ПР и технолошка извонредност

Деветнаесетото издание на водечката регионална конференција за медиа трендови Sempl, претстави две нови категории. Покрај најдобрите медиски стратегии во Адриатик регионот, жирито годинава ќе додели и награди за Најдобра ПР стратегија и Најдобар технолошки пристап. Пријавувањето на кампањите започнува на 1-ви септември. Сите пријавени кампањи треба да биле реализирани помеѓу ... Read More »

Регионалната конференција “Digital 2017” на 7-ми и 8-ми септември во Белград

(РЕГИОН) – Четврта година по ред, Color Media Communications, агенцијата која работи во состав на Color Press Group –  ја организира регионалната конференција “Digital” посветена на трендовите во телекомуникациите и медиумите. Конференцијата ќе трае два дена (7-ми и 8-ми септември) и ќе се оддржи во Хотел Метропол во Белград – каде ... Read More »

NEM 2017: Најдобрите моменти на најуспешното издание на NEM

Петтиот роденден на медиската конференција NEM го обележаa посетата на актерот Michael Weatherly, добри панелисти, интересни информации, учеството на министерот за култура на Р.Хрватска и импресивни бројки. Во текот на четирите дена на одржување, NEM докажа дека е релевантен фактор и важен играч на динамичното европско тло и дека е ... Read More »

6 Најважни теми за кои ќе се зборува на NEM оваа година

Освен бројните можности за бизнис познанства, преговори и пред се` добро поминато време, NEM е одлично место за уште една важна работа – учење. New Europe Market е конференција ориентирана кон медиумите, а оваа година ќе се дискутира за различни теми кои се воглавно поврзани со променливите трендови во телевизиската ... Read More »

Отворен повик за пријавување на SHOWTIME AWARDS!

Во исчекување на второто издание на SHOWTIME – единствената конференција во Македонија, за трендови во евент индустријата, која ќе се одржи на 30ти мај, во Skopje Marriott Hotel, покрај исклучителните интернационални говорници, ви споделуваме уште една причина поради која  не смеете да ја пропуштите оваа конференција – Showtime Awards! Showtime ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365