Home » Tag Archives: креативен фестивал

Tag Archives: креативен фестивал

Европските креативци во април ќе се сретнат во Минск

Како место од кое се родиле авангардните идеи на Казимир Малевич и Марк Шагал, па дури и го содржи зборот “бело” во своето име, Белорусија е татковината на интернационалниот фестивал за адвертајзинг WHITE SQUARE – еден од водечките креативни фестивали во Источна Европа на кој годишно учествуваат преку 700 делегати ... Read More »

Денеска почнува фестивалот „Design on Film“

Од денеска па се до Недела во Кинотека и Concept37 за прв пат ќе се одржи тридневен фестивал „Design on Film“, на кој ќе бидат организирани 9 филмски проекции, 3 предавања и преглед на портфолија од областа на уметноста, дизајнот, фотографијата, архитектурата, културата и урбаното живеење. „Design on Film“ е проект на ... Read More »

Голден Драм 2014 отворен за пријавување !

Овогодинешниот, 21-ви по ред, регионален адвертајзинг фестивал – Голден Драм, оваа година ќе се оддржи од 7-ми до 10-ти октомври, традиционално и оваа година во Порторож, Словенија. Рокот за пријавување е 19 август а фокусот на овогодинешната програма е, како што велат организаторите, ставен на “креативноста, содржината и среќата“. Две ... Read More »

Започна Eurobest 2013

Еуробест - Маркетинг365

Eurobest , еден од најмасовните огласувачки фестивали на стариот континент (порано познат како Европски Адвертајзинг Фестивал), започна вечерва во Лисабон. Ќе трае до Петок кога официјално ќе бидат прогласени победниците во дваесетина категории. Ова е веќе 6-то издание на фестивалот кој претходниве три години се вдоми во Лисабон а претходно ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365