Home » Tag Archives: награди

Tag Archives: награди

Прогласени победниците на единаесеттото издание на White Square

Под слоганот „Your Moment is Now“, во главниот град на Белорусија, Минск, се одржа единаесеттото издание на најголемиот меѓународен креативен фестивал во Централна и Источна Европа – White Square. На овогодишното издание на White Square се пријавиле вкупно 1019 кампањи од 32 држави, во седум различни главни категории: Creativity, Branding, ... Read More »

BBDO Загреб прогласена за агенција на годината во Хрватска

IdejaX е национално натпреварување во креативност, а на фестивалот Денови на комуникации во ново отворената категорија Craft наменета за дизајнерите, дигиталците и продукциските куќи се остварени одлични резултати  На фестивалот Денови на комуникации во Ровињ се доделени престижните награди IdejaX. Гранд при освои агенцијата Studio Sonda за проектот Piquentum Sv. ... Read More »

Кампањата „Boranka“ и агенцијата Imago Ogilvy ја освоија наградата Mixx Best in Show на Денови на комуникациите

На Денови на комуникациите во Ровињ, Хрватска, беа прогласени победниците на натпреварувањето Mixx Hrvatska, организирано според меѓународна лиценца на IAB, кое има за цел да ги награди најдобрите дигитални кампањи. Главната награда Best in Show ја доби кампањата „Boranka – zazelenimo požarišta Dalmacije“ на агенцијата Imago Ogilvy. Покрај главната награда ... Read More »

Десет медали за вината на „Тиквеш“ и „Домен Лепово“ на натпревари во Германија и Сингапур

Нов забележителен успех постигнаа вината на „Тиквеш“ и „Домен Лепово“ на првите два годинешни престижни вински натпревари што се одржуваат во Европа и Азија. На годинешното пролетно оценување на вината во рамки на најголемиот вински натпревар во Германија и еден од најпрестижните во светот – „Мундус Вини“, златни медали освоија ... Read More »

Во новата кампања на Дизел секој може да стане бренд амбасадор и да добива награди

Како проширување на новата кампања Be a Follower, Дизел ja зајакнува својата база на следбеници на социјалните медиуми, давајќи им можности да си обезбедат бенефиции и награди кои вообичаено се резервирани само за инфлуенсерите, благодарение на новата платформа SIDE:BIZ. SIDE:BIZ е иновативен пристап кон е-трговија, кој им овозможува на секој ... Read More »

Clio Awards ги повикува креативците за го заземат своето место во историјата на огласувањето

Јубилејното 60-то издание на Clio Awards е отворено за пријави Едни од најпознатите награди во светот на креативните индустрии, кои ги препознаваат иновативноста и креативната извонредност во рекламирањето, дизајнот и комуникацијата, Clio Awards оваа година ја слават својата 60-годишнина. Шест децении, овие награди се сведоци на најпрепознатливите кампањи и најкреативни ... Read More »

Дизајнот на хрватското маслиново масло Chiavalon меѓу најдобрите во светот

Порталот Packaging of the World го стави дизајнот на пакувањето на маслиновото масло Chiavalon, дело на агенцијата Bruketa&Žinić&Gray, меѓу најдобро дизајнирани амбалажи на годината Во изминатите десет години од своето постоење Packaging od the World прерасна во еден од водечките светски блогови посветени на дизајнот на пакувањата, а проектите кои ги ... Read More »

Ford Focus со 12 награди и продадени над 42.000 возила за шест месеци

Две титули Автомобил на годината и 10 победи во различни категории доби комплетно новиот и технолошки компетентен Ford Focus, откако во Европа почна со продажба минатото лето. Витрините на новиот Ford Focus многу бргу се полни со трофеи. Во првите шест месеци до ноември минатата година, Ford продаде 42.100 Focus ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365