Home » Tag Archives: натпревар

Tag Archives: натпревар

Рокот за пријавување на Young Drummers продолжен до 21 септември

Рокот за пријавување на традиционалниот натпревар за млади креативци под 30 години Young Drummers, дел од фистивалот на креативноста Golden Drum, е продолжен до 21 септември. Фестивалот Golden Drum ќе ја прослави својата 25-годишнина помеѓу 17 и 19 октомври во Хотел Словенија во Порторож, a натпреварот Young Drummers оваа година ќе го ... Read More »

Компанијата “Убер“ и еден голман испратија важна порака со само едно кратко користење на мобилен телефон за време на натпревар

Компанијата “Убер“ го искористи бесот на фудбалските фанови заради голманот кој го користел мобилниот телефон на натпревар, со цел да предупреди на опасноста од користење на овие уреди во текот на возењето “Убер“ Бразил и еден голман, чие внимание во текот на еден натпревар беше одвлечено од неговиот телефон, со ... Read More »

Кампања со вуду кукли во пресрет на вечерашното фудбалско дерби

BETC и Canal + “тврдат” дека страста на навивачите може да биде одговорна за необјаснивите киксови на натпреварите и затоа им нудат на навивачите можност да ја “урочат” противничката екипа И оваа година, натпреварот помеѓу Олимпик Марсеј и Париз Сен Жермен или популарното француско „Ел класико“, ќе се емитува во ... Read More »

Повик за доставување предлози – натпревар за дизајнирање лого за Фондот за Западен Балкан

Повик за доставување предлози – Натпревар за дизајнирање лого за Фондот за Западен Балкан – поддржување заеднички проекти Фондот за Западен Балкан (ФЗБ) е ново регионално тело кое е во процес на утврдување на своите процедури, структури и документација, вклучувајќи го и визуелниот идентитет. ЛОГОТО на организацијата во овој поглед ... Read More »

Започнува 4-тиот натпревар “Нордеус хакатон” – направи видео игра за 24 часа

Компанијата „Нордеус“,која стои зад најпопуларната спортска онлајн-игра на светот „Top eleven – Be a football manager“,на 13 декември во Белград го организира 4-тиот по ред „Нордеус хакатон“ натпревар во брзо програмирање видео игри. Предизвикот е да се направи игра во рок од 24 часа, во просториите на „Нордеус“ во Белград, ... Read More »

Петар Стојчевски и Елена Божиновска се победници на “Young Drummers” натпреварот

Петар Стојчевски и Елена Божиновска се младите креативци од Македонија кои ги креираа најдобрите постер-решенија на тема: “Стоп за пишување на мобилен додека возите” Во пресрет на адвертајзинг фестивалот „Golden Drum“ (кој ќе се оддржи од 7 до 10 октомври во Порторож, Словенија) со поддршка и партнерство на Македонски Телеком за ... Read More »

„Golden Drum“ и Македонски Телеком ги повикуваат младите креативци да земат учество во „Young Drummers“ натпреварот

Младите креативци од Македонија ќе добијат единствена шанса да ги покажат своите креативни моќи и да бидат дел од еден од најголемите адвертајзинг фестивали во регионот Во пресрет на еден од најпрестижните адвертајзинг фестивали во регионот „Golden Drum“(7-10 октомври, 2014 година Порторож, Словенија) со поддршка и партнерство на Македонски Телеком ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365