Home » Tag Archives: оставка

Tag Archives: оставка

Латас ја напушта водечката функција во ТВ Сител

Драган Павловиќ Латас денеска соопшти дека поднесува оставка на функцијата Главен и одговорен уредник во ТВ Сител. „Оставата ја поднесувам со цел – заштита од понатамошни притисоци кон мене како новинар и кон медиумот во кој работам“, објаснува тој во неговото соопштение до медиумите. На оваа функција во ТВ Сител ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365