Home » Tag Archives: пријавување

Tag Archives: пријавување

Clio Awards ги повикува креативците за го заземат своето место во историјата на огласувањето

Јубилејното 60-то издание на Clio Awards е отворено за пријави Едни од најпознатите награди во светот на креативните индустрии, кои ги препознаваат иновативноста и креативната извонредност во рекламирањето, дизајнот и комуникацијата, Clio Awards оваа година ја слават својата 60-годишнина. Шест децении, овие награди се сведоци на најпрепознатливите кампањи и најкреативни ... Read More »

Во јануари „кралско“ фудбалско искуство за децата во Македонија

Почна пријавувањето за кампот на најтрофејниот фудбалски колектив на планетата ” Реал Мадрид” Вториот фудбалски камп на Реал Мадрид ќе се реализира од 14 до 18 јануари 2019 во Охрид, на брегот на живописното Охридско езеро, ставајќи ја нашата држава на мапата на земји во кои што ќе се едуцираат ... Read More »

И оваа година на BalCannes се доделуваат седум награди

Денес истекува крајниот рок за пријавување на BalCannes За 25 најдобри проекти на BalCannes ќе одлучи жири составено од некои од најдобрите и најискусните експерти од индустријата на пазарното комуницирање во регионот, кои се претставници на огласувачите, агенциите и новинарите кои ја следат индустријата. На BalCannes се наградува најдобрата агенција и ... Read More »

Кои се најдобрите агенции во регионот? Пријавите за BalCannes се отворени до 1 септември!

Сите агенции за пазарно комуницирање од регионот се повикани до 1 септември да ги пријават своите проекти на BalCannes Најдобрите агенции со себе ќе понесат посебна награда – BalCannes лав, а оваа година ќе бидат доделени дури седум такви награди. Покрај главните награди за најдобра агенција и проект на BalCannes, ... Read More »

Отворени пријавите за IPRA Golden Word Awards 2015!

(СВЕТ) – IPRA изминатава недела го распиша конкурсот за престижната меѓународна ПР награда – IPRA Golden World Awards for Excellence. Оваа награда се доделува од 1990 година на најдобрите агенции, ПР менаџери и проекти. Натпреварувањето се одвива во преку 30 категории а минатата година за оваа награда беа пријавени преку 415 ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365