Home » Tag Archives: програма

Tag Archives: програма

Бебето бира каде…дури и во програма во живо

Бојана Баровиќ, познат модел кој неодамна по втор пат стана мајка, ги воодушеви сите во студиото, како и гледачите покрај ТВ екраните кои во саботата ја следеа утринската програма на ТВ Прва во Србија. Во првиот јавен настап откако се породи по втор пат пред еден месец, Бојана Баровиќ како ... Read More »

АВМУ: Во деновите на жалост радиодифузерите да ја прилагодат програмата

Поради големиот број човечки животи загубени во вчерашната трагична сообраќајна несреќа што се случи на патот Скопје – Тетово, 14 и 15 февруари се прогласени за Денови на жалост. Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ги повикува радиодифузерите да ја прилагодат програмата, така што музиката ќе биде од жанрови ... Read More »

Денес започнува SEMPL!

Јубилејниот 20 SEMPL во наредните два дена ќе обезбеди одлична програма, гала награди и одлична забава Денес во Порторож почнува јубилејното 20 издание на фестивалот SEMPL, кој ќе биде домаќин на повеќе од 1.200 професионалци од медиско-комуникациската индустрија, кои во текот на два дена на фестивалот ќе имаат можност да ... Read More »

Најдобрите светски креативци и комуникатори на фестивалот #KAKTUS2018

Најдобрите и најнаградуваните светски креативци и комуникациски стручњаци од агенциите David&Goliath Лос Анџелес, Leavingstone Тбилиси, McCann Лондон, Havas Blockchain Париз, WINGS Creative Leadership Lab, Ketchum Москва, Wecollab и We are Social, се само некои од говорниците на четвртиот по ред национален фестивал на интегрирани комуникација во Србија- КАКTUS 2018 година. ... Read More »

Најдобриот хрватски тренер Златко Далиќ и популарното белгиско дуо 2manydjs доаѓаат на 11 Викенд Медиа Фестивал

Викенд Медиа Фестивал за своето 11-то издание подготви низа новости, од нови формати во програмата до нови сали и проширување на забавната програма на странски музички ѕвезди Кога хрватската фудбалска репрезентација влезе во финалето на Светското фудбалско првенство во Русија, Хрватска стана една од најбараните поими на Гугл, објавени се ... Read More »

11 Викенд Медиа Фестивал од 20 до 23 септември

Ќе ги “претресиме“ сите теми релевантни за индустријата: На Викенд Медиа фестивалот дознајте дали можете да му верувате на вашиот мобилен и дали претседателите ги слушаат своите комуникациски консултанти Во Ровињ ќе се одржи и седмото издание на BalCannes, кое ги води најдобрите агенции од регионот на Cannes Lions 2019. ... Read More »

Познати се новите имиња на 11-тиот Викенд Медиа фестивал

Најголемиот хрватски авантурист на Викенд Mедиа Фестивал: Како станав првиот Хрват и 26-тата личност во светот која го освои Јужниот Пол. Давор Ростухар, ќе зборува за тоа како го постигна својот најголем сон, Дејан Верчиќ ќе открие зошто сликите ги заменија зборовите, а магичните зборови за питчеви ќе ги сподели ... Read More »

Комплетната програма на четвртото издание на Скопје Синема Сити

Од 6 – 10 јуни во Кинотека на Македонија ќе се одржи летното издание на фестивалот Скопје Синема Сити. Оваа година ССС влезе во својата четврта година откако се организира и по тој повод, во текот на годината организираме 4 филмски настани. Централно место во програмата на Синема Сити зазема ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365