Home » Tag Archives: промоција

Tag Archives: промоција

ФБ страните кои споделуваат лажни вести ќе бидат оневозможени да се рекламираат

Иако лажните вести сеуште продолжуваат да го контаминираат Фејсбук, социјалната мрежа презема дополнителни чекори да го намали нивното ширење. Во текот на вчерашниот ден компанијата најави дека нема да дозволува на ФБ страните кои повеќекратно споделуваат лажни вести да се рекламираат на платформата. Ова политика е продолжение на праксата за ... Read More »

Тодор Стојчевски: И промоцијата бара балансиран пристап

Автор: Тодор Стојчевски, директор на Агенција за односи со јавност Чептер 4 Македонија Сé во животот мора да има баланс. Дури и во промоцијата. Затоа што, премногу зборување и појавување во јавност – создава проблеми. Што вели еден познаник „страв ми е да го отворам и фрижидерот за да не ... Read More »

50% поевтин Pickbox? Можеби најдобрата вест што љубителите на серии можат да ја слушнат летово!

Имајќи ги на ум сите луѓе што не можат да живеат без серии, своите досегашни корисници, но и целокупната популарност на бинџувањето серии што зеде замав последниве години, Pickbox одлучи на сите што го сакаат тоа да им подари попуст од 50%. Ако си тоа што мислиме дека си, човек ... Read More »

Time Inc. и Volvo ќе соработуваат за нов рекламен формат на социјалните мрежи

Volvo е првиот огласувач кој ќе го искористи рекламниот формат Real Time на Time Inc со посредство на агенцијата SocialFlow. Производот го става логото на брендот до популарна содржина на медиумот на социјалните мрежи. На тој начин, компанијата ќе може да ја искористи публиката на Time, која е ретко монетизирана – ... Read More »

Прилепска пиварница го промовираше “Златен Даб Dark“

Златен Даб Dark е темно пиво од Прилепска Пиварница. Создадено според германска традиционална рецептура на најголемите пивски мајстори за темно пиво, Златен Даб Dark се карактеризира со специфичка арома, текстура, неодолив балансиран вкус на карамела, мирис на кафе и деликатен чоколаден финиш. Златен Даб Dark е производ на стратешко партнерство ... Read More »

Објавена листата на маркетиншки најперспективните спортисти

Магазинот Спортс Про Медиа ја објави Топ 50 листата на маркетиншни најперспективни светски спортисти за во наредниве три години сметано од ова лето. Канадската тенисерка Јуџини Бушар и покрај слабата форма се најде на првото место пред напаѓачот на Барселона, Нејмар и новиот Мастерс шампион во голф, Џордан Спит. Целосната ... Read More »

Promoteri.mk – нов проект на МекКен Скопје

Промотери (Promoteri.mk) е нов проект на агенцијата Меккен Скопје чија цел е создадавање мрежа од млади луѓе кои би сакале  да ги откријат своите способности како промотери. Промотери.мк е супер можност за работа како промотер и професионално и успешно претставување брендови на настани или промоции. Одбраните членови на Промотери.мк, покрај ... Read More »

Се што треба да знаете во врска со новите модели на iPhone и новите услуги на Apple !

На конференцијата на Apple што се одржа во Купертино беа претставени нови модели на iPhone, со две различни големини на екранот, прнесува Kajgana.com. И двата уреди поседуваат нов Retina HD дисплеј, iPhone 6 ќе има екран со дијагонала од 4.7 инчи, додека iPhone 6 Plus од 5.5 инчи. Обичниот iPhone 6 ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365