Home » Tag Archives: прослава

Tag Archives: прослава

Диоптра прослави 25 години постоење

На 25-годишниот јубилеј на „Диоптра“ промовирана првата лична колекција “Dioptra Eyewear” Во пристуство на голем број познати личности од јавниот живот, соработници и пријатели на „Диоптра“, медиуми, дизајнери, уметници и гости од странство, на 14 септември во Куршумли Ан се одржа свечена прослава по повод 25-годишниот јубилеј од постоењето на ... Read More »

Витаминка прослави 60 години постоење со своите вработени и нивните семејства

Со повеќе од 600 вработени и нивните семејства Витаминка го прослави 60-годишното успешно работење на македонскиот пазар. Под мотото „Витаминка е моето семејство“ со многу забава, подароци за вработените и нивните семејства, детско катче за најмалите во кругот на компанијата беше одбележан големиот и значаен јубилеј. Пред вработените се обрати ... Read More »

#Омајгад слави 1 година со журка и промотивни цени.

Кирилицата што се носи, кај и да е ќе прооди. Се наближува 13-ти септември, што значи дека помина една година од појавувањето на брендот #Омајгад, чија примарна дејност е создавање на „Кирилицата што се носи“, односно маичките со кул натписи. После три колекции и безброј убави луѓе кои ги носат ... Read More »

Kako Heineken одлучи да ја прослави 140 годишнината од своето постоење

По повод  својата 140 годишнина од постоење, еден од најсилните брендови на пиво во светот, Heineken одлучи да ја прослави со маскирање на париско бротче «péniche » во подморница.  Подморницата пловела по реката Сена во Париз и застанувала секој ден  на повеќе пристаништа во Париз. На самото пристаниште каде што застанувала ... Read More »

Маркетинг и ПР агенцијата “HONEYBIZ“ го прослави својот прв роденден!

Со автентична “animal“ гала забава, маркетинг и ПР агенцијата “HONEYBIZ“ синоќа (Сабота 19.01.2013) го прослави својот прв роденден со дел од соработниците и пријателите на компанијата. Љупка Наумовска, директорката на “HONEYBIZ” на прашањето “Што е тоа што ја одбележа првата година од формирањето на компанијата“ , само за читателите на Маркетинг365 изјави: Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365