Home » Tag Archives: публицис

Tag Archives: публицис

Нова кампања на Киндер за малите моменти кои кратко траат, но кажуваат сè

Неколку агенции од Publicis Groupe во Италија започнаа нова кампања за Киндер, со што овој бренд за прв пат на глобално ниво го лансираше својот нов слоган, „A little, a lot“. “A little, a lot” претставува синтеза на новата стратегија на брендот, која има за цел да го направи брендот ... Read More »

Агенцијата Публицис објавува оглас за две работни позиции

Агенцијата Публицис, за својата канцеларија во Скопје, објавува оглас за две отворени работни позиции: Media Planner & Digital Media Executive Media Planner  Квалификации кои треба да ги поседува нашиот идеален кандидат се: Одлични аналитички, презентациски и преговарачки вештини Познавање на медиумскиот пазар, рекламните канали и трендовите во огласувањето Напредно познавање ... Read More »

Оглас за работа во Публицис

Маркетинг агенцијата Publicis One Македонија објавува оглас за вработување на Event менаџер. Сите заинтересирани кандидати се покануваат да ги испратат своите Професионални Биографии (CV-a) најдоцна до 15.08.2018 на следнава е-маил адреса: jobs@publicis.com.mk Read More »

Публицис групацијата го информира целиот свет дека ја лансираа платформата Marcel AI

Marcel ќе ја забрза трансформацијата на Публицис групацијата од холдинг компанија во деловна платформа од 80,000 вработени.    Публицис групацијата[Euronext Paris: FR0000130577, CAC 40] денес и официјално ја лансираше платформата Marcel – именувана според основачот на Публицис Marcel Bleustein-Blanchet –  иновација која базира на можностите на вештачката интелигенција  AI, и која ќе ... Read More »

Публицис објави оглас за три работни позиции

Publicis One Македонија објавува оглас за вработување на: Copywriter Art Director DTP Сите заинтересирани кандидати се охрабрени да ги испратат своите CV-а и портфолија на jobs@publicis.com.mk. Крајниот рок за аплицирање е: 03.05.2018 ЛИНК   Read More »

Mercedes-Benz ја избра Публицис за своја глобална агенција

Mercedes-Benz ја избра Публицис групацијата како своја глобална агенциска мрежа. Publicis Groupe ќе биде задолжена за сите креативни и дигитални кампањи на овај автомобилски бренд. Ангажманот ќе опфати околу 40 пазари ширум светот, не вклучувајќи ги САД, Германија и Кина, со кои ќе  раководат Merklei & Partners, Antoni и BBDO. ... Read More »

Дизел продолжува да ја слави несовршеноста

Продолжението на кампањата на Дизел која ја слави несовршеноста има уште посилна порака. Новата кампања под назив “Keep the World Flawed”, исто како и „Go With the Flaw“ ја креираше агенцијата Публицис Италија и има многу интересна приказна. Погледнете. Read More »

Diesel ја предаде глобалната креатива на италијанскиот Публицис

По само 10 месеци соработка со агенцијата Anomaly, Diesel глобалниот креативен акаунт го додели на агенцијата Публицис Италија Италијанскиот бренд за облека Diesel, познат по своите необични реклами, се збогува со агенцијата Anomaly по само 10 месеци соработка и ја именува агенцијата Публицис Италија да го води нивниот глобален акаунт. ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365