Home » Tag Archives: Самсунг

Tag Archives: Самсунг

Samsung брутално ги напаѓа недостатоците на iPhone во новата кампања за Galaxy S9

Кога е во прашање технолошката војна помеѓу Samsung и Apple, првите никогаш не избегнувале брутално да го нападнат конкурентот во своите реклами. Минатата година, Samsung се исмеваше со малите врежувања во дизајнот на iPhone X, како и со озогласениот “Batterygate” скандал, со кој беше откриено дека Apple намерно успорува постари ... Read More »

Самсунг отвара Глобални центри за вештачка интелигенција во Велика Британија, Канада и Русија

Покрај истражувачките центри во Кореја и САД, Самсунг ќе има пет центри за вештачка интелигенција ширум светот посветени на истражување на целосниот потенцијал на оваа технологија   Научниот центар на Компанијата Самсунг Електроникс (Samsung Electronics Co., Ltd.) за истражување и развој на продукти – “Samsung Research” ги објави своите планови ... Read More »

“БазФид“ и “Додо“ го прават секојдневието поинтересно преку Супер Бавни “Слоу-Мо“ видеа креирани со новите Самсунг Галакси С9 и С9+

Оваа кампања ќе покаже колку е едноставно и забавно за корисниците да ги доловат секојдневните мигови во бавно движење   Самсунг Електроникс (Samsung Electronics Co., Ltd.) го најави своето партнерство со “БазФид“ (BuzzFeed) и “Додо“ (The Dodo) со цел креирање на позабавно секојдневие со новите Самсунг Галакси С9 (Samsung Galaxy ... Read More »

Самсунг ја најави својата нова линија КуЛЕД (QLED) телевизори за оваа година на “First Look” настанот во Њујорк

Новите КуЛЕД ТВ (QLED TV) уреди со неспоредлив дизајн и карактеристики на Паметен Екран овозможуваат беспрекорно искуство во гледањето содржини   Самсунг Електроникс, водечки светски произведувач на ТВ уреди веќе 13 години по ред, ја лансираше својата водечка линија КуЛЕД ТВ (QLED TV) уреди и Аудио-Видео (AV) продукти за 2018 ... Read More »

Во новата реклама, Самсунг ги сними реакциите на луѓето откако ќе им кажат дека се убави

Ко-режисер на новиот спот, кој е своевиден римејк на виралното видео од 2015 година, е Шиа Гловер, млада инфлуенсерка која го сними и оригиналното видео   Самсунг направи нова реклама за својот смартфон Galaxy A8, во која го реконструираа виралното видео од 2015 година. Во овој неконвенционална и невообичаена реклама, ... Read More »

Самсунг го претстави новиот Галакси А8(2018) со двојна предна камера, голем “бесконечен“ дисплеј и дополнителни секојдневни функции

Практична, стилска и удобна серија паметни телефони со сериозен став Самсунг Електроникс (Samsung Electronics Co., Ltd.) денес најави нов модел како надополнување на Галакси А (Galaxy A) серијата на паметни телефони – паметниот уред Галакси А8(2018) (Galaxy A8(2018)). Новиот смартфон Галакси А8(2018) пристигнува со Двојна Предна Камера (Dual Front Camera), ... Read More »

Нова мултикултурна празнична реклама на Самсунг со фокус на заедништвото

Самсунг ни ја претстави својата најнова празнична реклама, раскажувајќи го животот на еден портир чијашто единствена желба е да ги задоволи станарите во својата зграда. Рекламата ја осмисли агенцијата Adam&EveDDB и истата на еден интересен начин ни го претставува културално свесниот портир кој го преуредува своето фоаје, само за да ... Read More »

Во новата реклама Samsung повторно го исмејува Apple

Во рекламата насловена „Growing Up“, Samsung ни најмалку не се воздржува, а резултатот е забавен, иако не е баш коректен Samsung лансираше нова едноминутна реклама под називот „Growing Up“ во која продолжи да го исмева Apple, како и бројните претходни кампањи, но овај пат се исмејува цела деценија лојалност кон Apple. ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365