Home » Tag Archives: топ 10

Tag Archives: топ 10

Топ 10 најуспешни кампањи во 2018 година

Порталот US Today ја објави листата на најуспешни и најгледани кампањи во САД во 2018 година. Погледнете ги првите 10 кои ги издвоивме за вас, можеби ќе бидат инспирација за некои идни кампањи. Alexa Loses Her Voice Touchdown Celebrations to Come Stand By You DORITOS BLAZE vs. MTN DEW ICE ... Read More »

Топ 10 принт реклами за 2017 година

Најдобрите принт реклами за 2017 година се карактеризираат со прекрасен дизајн, силна порака и јасни илустрации на пораките на кампањата. 1. Hellmann’s ‘Food pioneers’ Агенција: Ogilvy & Mather London 2. Waitrose ‘Waitrosé’ Агенција: Adam & Eve/DDB 3. Freedom Brewery ‘A taste of Freedom’ Агенција: CHI & Partners 4. Rhône Valley Vineyards ‘Everyday sophistication’ Агенција: Creature of ... Read More »

Топ 10 агенции во Хрватска според остварени приходи во 2016 година

(РЕГИОН) – Финансиски најуспешна хрватска агенција од сите 36 члени на HURA и оваа година повторно е  UNEX чии две агенции Unex Media и Unex Grupa, во 2016 година оствариле приход од 338,7 милиони куни што е еквивалентно на околу 45 милиони евра. Добивката после оданочување изнесува 17,5 милиони куни ... Read More »

10 најдобри реклами во 40-годишната историја на Apple

Apple напредуваше многу од времето кога ја објави својата прва реклама пред 40 години, а еве еден поглед на десетте најдобри реклами кои помогнаа во дефинирањето на брендот. Најпрвата реклама на Apple се појави во 1976 години и повеќе личеше на флаер отколку на реклама. Се работеше за реклама за ... Read More »

Објавена листата на маркетиншки најперспективните спортисти

Магазинот Спортс Про Медиа ја објави Топ 50 листата на маркетиншни најперспективни светски спортисти за во наредниве три години сметано од ова лето. Канадската тенисерка Јуџини Бушар и покрај слабата форма се најде на првото место пред напаѓачот на Барселона, Нејмар и новиот Мастерс шампион во голф, Џордан Спит. Целосната ... Read More »

Топ 10 реклами против кои се поднесени најмногу жалби од публиката

Во текот на 2013 година, Англиското биро за адвертајзинг стандарди, добило вкупно 31,136 жалби од граѓаните во однос на емитуваните реклами во етерот. Реклама која добила најмногу жалби е таа за VIP Electronic Cigarettes на која вкупно се пожалиле дури 937 луѓе, оценувајќи ја пред се како сексистичка, деградирачка и реклама ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365