Tag: Хари

Хари и Меган ги охрабруваат компаниите да не се рекламираат на платформи кои не сакаат да спречат говор на омраза и лажни вести

Принцот Хари изјави дека социјалните мрежи поттикнуваат „криза на омраза“ и ги повика компаниите да размислат за нивната улога во ...