Home » Tag Archives: јубилеј

Tag Archives: јубилеј

DC Comics со приговор за новиот јубилеен амблем на фудбалскиот клуб Валенсија

Американскиот издавач на стрипови DC Comics, познат по своите ликови Бетмен, Супермен, Вондер Вуман, Флеш и други, поднесе приговор против шпанскиот фудбалски клуб Валенсија поради новото лого на клубот. Имено, по повод 100-годишнината од основањето, фудбалскиот клуб Валенсија претстави нов амблем кој прикажува лилјак со отворени крилја во златно-црна боја. ... Read More »

OMEGA ја одбележува 50-годишнината од слетувањето на Месечината со ексклузивен модел на Speedmaster

Нил Армстронг и Баз Олдрин станаа првите луѓе кои стапнале на Месечината на 21 јули 1969 година. Нивната „прошетка“ траеше само два и пол часа, но нивниот успех остави траен печат врз историјата на човештвото. Во тој ист момент, OMEGA Speedmaster Professional стана првиот часовник кој бил носен на Месечината. ... Read More »

Најавена прославата за 95 години СКОПСКО

Неизоставен дел од најновото издание на популарното шоу „Златна Бубамара“ беше и еден од најпознатите домашни брендови – СКОПСКО, кој оваа година прославува 95 години. Во оваа прилика „Златна Бубамара“, на препознатлив и уникатен начин, честитајќи ја годишнината, потсети зошто веќе 95 години СКОПСКО е составен и неизбежен дел од ... Read More »

Budwiser постави билборди пред своите конкуренти со цел заеднички да го одбележат денот на укинување на прохибицијата

Цели 13 години, помеѓу 1920 и 1933 година, алкохолот беше забранет во САД, „благодарение“ на едно нешто наречено Прохибиција. Можеби не изгледа како добар историски период за навраќање, но на 85-годишнината од укинувањето на прохибицијата (5 декември), алкохолните брендови Budweiser и Jim Beam се одлучија да го одбележат крајот на ... Read More »

Винаријата Бовин прослави јубилеј 20 години

Бовин, првата приватна винарија во Македонија, од која започна трендот на поголем извоз на флаширани македонски вина, како и развојот на винската култура во нашата земја, прослави 20 години работа.  20 години цврсто посветени кон своите основни принципи: беспрекорност во квалитетот, највисоки производни стандарди, употреба на квалитетно грозје од сопствени ... Read More »

Carnex: 60 години имаме одговор

Една од најпрепознатливите, најценетите и најуспешните компании во Србија, Carnex, го прославува својот 60-ти роденден, а McCann Белград беше задолжен за креирање на комуникацијата која ќе ја пренесе благодарноста на брендот на потрошувачите и ќе потсети на емоциите кои не` врзуваат за моментите на уживање во производите на Carnex. “Веќе ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365