Home » Во фокусот » Заводлива кампања на Paco Rabanne

Заводлива кампања на Paco Rabanne

Кампањата за новиот парфем Pure XS, кој ни доаѓа потпишан од Paco Rabanne е интригантна и заводлива

Португалскиот манекен Франциско Енрикес е новото заштитно лице на парфемот, кој е уникатна мешавина која ја развија мајсторите на парфемската алхемија -Ан Флип, Бруно Јованович и Каролин Думар.

Pure XS парфемот е мешавина од ѓумбир, темјан, цимет, ванила и кедар. Со цел да ја покажат сензуалноста на овој мирис, тие креираа реклама која е заводлива и смела подеднакво, колку и мирисната нота во шишето. Погледнете!

Автор

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Marketing365 Marketing365 Marketing365