Home » Маркетинг & Адвертајзинг (page 20)

Маркетинг & Адвертајзинг

McCann Осло лансираше нова реклама и слоган за кавијарот Милс

Креативниот тим на McCann Осло, на чело со Адам Билд и Јирген Лауре, стои зад новиот креативен концепт “Неспоредлив вкус” (“Unparalleled taste”), кои го креираа за кавијарот на брендот Милс. Оваа епска реклама е резултат на соработка со продукциската куќа Babusjka и режисерот Томас Анкер, како и со Горан Обад, ... Read More »

Кои се најуспешните кампањи, агенции, мрежи и брендови во областа на општествената одговорност во 2017 година?

The Good Report е заеднички проект на организацијата ACT Responsible и Gunn Report, а им оддава почит на најдобрите кампањи кои во 2017 година се спроведени во областа на општествената одговорност The Good Report  претставува единствено рангирање на најдоброто користење на креативни комуникации низ целиот свет со цел промовирање на ... Read More »

Агенцијата Пиксел прослави 5 години постоење!

Да, иако звучи како првоаприлска шега, на 1-ви април, Компанијата за дигитален маркетинг и информатичка технологија  „Пиксел” прослави 5 години од своето постоење. Од скромните почетоци во 2013-та, па се до моменталниот успех на развој со повеќе од 30-тина активни клиенти и речиси 20 вработени, „Пиксел” може да се пофали ... Read More »

Брус Вилис стана заштитно лице на енергетскиот пијалок Hell Energy

Една од најголемите светски филмски акциони ѕвезди, стана заштитен лик на популарниот енергетски пијалок Hell Energy Брус Вилис, една од најголемите американските филмски ѕвезди, потпиша договор со брендот за енергетски пијалоци Hell Energy. ТВ рекламата во која главниот лик е Брус Вилис,  ја доживеа својата премиера во понеделникот, 2 април, ... Read More »

Нова кампања на РСБСП – „Разбуди ги позитивните навики во сообраќајот!“

Пролетта е годишно време на будење, позитивно расположение и промени, а Разбуди ги позитивните навики во сообраќајот е слоган под кој Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата, ќе ја претстави и ќе ја реализира новата пролетна едукативна кампања за одговорно учество во сообраќајот и за почитување на сообраќајните ... Read More »

Кампањата за првиот плетен и ткаен Кока Кола билборд во светот во финале на престижниот фестивал во Рим

Кампањата за првиот плетен и ткаен билборд со логото на светски познатиот бренд Кока Кола, влезе во финалето на Глобалниот медиумски фестивал во Рим, во категоријата креативна употреба на медиумите. Ова е првпат една кампања од ова подрачје да влезе во финалето на овој престижен фестивал. Кампањата која заеднички беше ... Read More »

Агенциската мрежа Havas формираше огранок за blockchain комуникација

Havas е првата голема агенциска мрежа која се приклучи на блокчеин трендот, и тоа со лансирањето на посебен огранок Havas blockchain која ќе ги сервисира клиентите кои сакаат да започнат ICO – систем на прибирање на средства во форма на криптовалута. Новиот сектор е всушност заеднички потфат на агенциите на ... Read More »

Getinge ја започна својата прва глобална кампања

Getinge, глобален лидер во медицинската технологија, ја започна својата прва глобална кампања “Заедно како еден”. Кампањата се фокусира на фактот дека кога сите заедно работиме, спасувањето на животот е најдобрата работа во светот.   McCann Health Nordic, дел од I&F McCann Група, ја креираше првата глобална кампања за Getinge околу ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365