Home » Author Archives: Marketing365 (page 175)

Author Archives: Marketing365

Насер Селмани реизбран за претседател на ЗНМ

Насер Селмани од весникот „Вест“  е реизбран во наредните четири години да го предводи новинарското здружение – ЗНМ на редовното изборно собрание кое се одржа денеска, пренесува Фокус.мк Тој освои 154 гласа, додека неговиот противкандидат Семи Мехмети од порталот „Алмакос“ освои 21 глас. На изборите за членови на Управен одбор на ... Read More »

Во вторник на 16-ти ќе се оддржи второто IAB cafe

Во вторник, на 16-ти декември во Концепт 37 со почеток во 18:00 часот, ќе се одржи второто, зимско IAB Networking Café организирано од ИАБ Македонија. Целта на овој настан кој се одржува еднаш квартално е на домашниот дигитален пазар да се пренесат светските трендови од дигиталната индустрија и иновациите на ... Read More »

Прогласени најдобрите веб сајтови во Македонија за 2014 година

На свечена церемонија која се оддржа во фоајето на Македонската Опера и Балет, синоќа во Скопје се оддржа завршниот дел во годинешниот избор на најдобрите македонски веб сајтови за 2014 година во повеќе категории. Наградата за веб сајт на годината им припадна на Off.net.mk а наградата за најпопуларен веб сајт ... Read More »

Организацијата “Супербренд“ ги додели своите лауреати и за годинава

Организацијата “Супербренд Македонија”, традиционално и оваа година ги прогласи новите “супербрендови“ за 2013-2014 година. Тоа се компаниите „Здравје Радово“, „Жито лукс“, „Адора инженеринг“, „Акцент компјутери“, „Телекабел“, „Трансмет“, „Авицена лабораторија“, „Еурофарм“, „Еуроимпекс“, „Еуролинк“, „Хот-Хот“, „Идеја плус“, „Коузон“, „Кристал“, „Монтенегро“, „Плива“, „Пропионт“, „Ремедика“, „Секјуриком“, „Семос“, „Скопски саем“, „Солета“, „Витаминка“, потоа „Бекстејџ“, „ДХЛ“, „Елена Лука“, ... Read More »

МПМ Македонија вработува маркетинг координатор

Врз основа на член 22, алинеа 1, точна 1 од Законот за работни односи (Службен веснин на Р Македонија бр.145/14) МЕДИА ПРИНТ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Скопје распишува: ОГЛАС за вработување во секторот маркетинг 1. МАРКЕТИНГ KООРДИНАТОР 1. Броj на работни мвста: маркетинг коордмнатор 1 (еден) работно искуство: најмалку 4 години тип ... Read More »

Fairlife, млечниот бренд на Кока-Кола со кампања која предизвика жестоки реакции

Адвертајзинг кампањата на новиот млечен бренд на Кока-Кола, Fairlife, во која се претставени повеќе ситуации на жени прекриени со млеко, изминативе денови во САД, предизвикува жестоки реакции и обвинувања за сексизам. Принтовите прикажуваат голи жени, прекриени со млеко застанати во повеќе сцени (забележуваме инспирирани од неколку историски филмски моменти) придружени со ... Read More »

Агенцијата GoClick го проширува својот тим !

Дигиталната маркетинг агенција GoClick, го проширува својот тим со нов член. Се бара соработник ( помошник ) програмер за работа на следните подрачја: Програмирање на Web страници Внесување на content Програмирање на апликации Програмирање на Facebook апликации Програмирање на Web продавници Програмирање на мобилни апликации Потребно техничко знаење: HTML in ... Read More »

Bee Social! – нова услуга на ПР и маркетинг агенцијата Ханибиз

Секојдневно следејќи ги светските трендови и правецот во кој се развиваат односите со јавност, маркетингот и социјалните медиуми, ПР и маркетинг агенција Ханибиз, промовираше нова услуга во своето портфолио која го носи името Bee Social. Bee Social или социјален ПР, на клиентите ќе им понуди целосна стратегија за паметно водење на социјалните ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365