Home » Маркетинг & Адвертајзинг (page 4)

Маркетинг & Адвертајзинг

IMS Internet Media Services постигна договор за стекнување на главен удел во Httpool

IMS Internet Media Services (IMS), подружница на Sony Pictures Television Networks и една од најголемите компании за продажба на дигитални реклами и медиа закуп во Латинска Америка, објави дека постигнала договор за стекнување на мнозински удел во Httpool, меѓународна огласувачка мрежа на повеќе канали, со присуство во Централна и Источна ... Read More »

H&M ги избра UM Белград и UM Заграб како свои медиски партнери во Србија и Хрватска

H&M, еден од водечките светски модни брендови, започна соработка на поединечните пазари во Србија и Хрватска со медиските агенции UM Белград и UM Загреб. Овие агенции се препознати од страна на клиентот како квалитетни партнери кои на брендот H&M можат да им овозможат сеопфатна поддршка во медиската комуникација. Во согласност ... Read More »

Клиентот A1 Словенија и` се заблагодари на агенцијата Grey Љубљана за канскиот лав со неверојатно изненадување

Освен сребрен и бронзен лав од Кан, Grey Љубљана сега има и еден бетонски од 120 килограми Освен сребрен и бронзен лав, вработените во агенцијата Grey Љубљана во четвртокот наутро пред вратите ги изненади и лав од бетон. Се испостави дека тука за време на ноќта го донела екипата на ... Read More »

Vip и младите танчари од Beatrix Crew ја освоија публиката

Vip повторно остави печат во медиумскиот простор со најновaта кампања ”Во ритам на летото” наменета за промоција на новата припејд понуда и отварањето на новиот канал за комуникација со корисниците – Viber public chat. Видеото објавено на официјалните канали на Vip на социјалните мрежи достигна голема популарност, а за освоените ... Read More »

Јован Стојановиќ избран за нов претседател на IAA Србија

(РЕГИОН) – На редовното изборно собрание на српскиот огранок на IAA (Интернационална адвертајзинг асоцијација) која се одржа вчера во Белград, за нов претседател на асоцијацијата е избран Г-дин Јован Стојановиќ, прв човек на агенцијата Direct Media. Стојановиќ доаѓа на местото на Милош Симиќ, кој функцијата Претседател ја извршуваше во изминативе ... Read More »

Зошто оваа едноставна алка освои Гранд При во Кан

Министерството за здрвство на Авганистан, McCann Health и McCann Worldgroup Partner оваа година освоија Гран При во категоријата Good на фестивалот Cannes Lions. Нивниот проект, „The Immunity Charm“, исто така освоија најмногу награди од било кога на Lions Health, однесувајќи четири златни, четири сребрени и еден бронзен лав. Но, што ... Read More »

Осврт на уште една кампања која доминира годинава во Кан

Лажната инстаграм инфлуенсерка до сега собра дури 17 лавови После пет денови натпреварување, кампањата „Like My Addiction (Louise Delage)“ која за организацијата Addict Aide ја направи агенцијата BETC Париз, е една од најзначајните кампањи на меѓународниот фестивал на креативноста Cannes Lions. Оваа кампања е базирана на лажен Инстаграм профил кој ... Read More »

Cannes Lions: Познати добитниците на наградите во категориите, Innovation, Cyber и Creative Data

На Меѓународниот фестивал на креативноста, Cannes Lions, прогласени се добитниците на наградите уште во пет категории. Агенцијата David Мајами освои Гранд При во категоријата Direct за кампањата Google Home for the Whopper, која ја реализира за Бургер Кинг. Гранд При во категоријата Mobile освои агенцијата Dentsu Y&R Јапонија за многу ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365