Home » Настани (page 2)

Настани

Денес започнува SEMPL!

Јубилејниот 20 SEMPL во наредните два дена ќе обезбеди одлична програма, гала награди и одлична забава Денес во Порторож почнува јубилејното 20 издание на фестивалот SEMPL, кој ќе биде домаќин на повеќе од 1.200 професионалци од медиско-комуникациската индустрија, кои во текот на два дена на фестивалот ќе имаат можност да ... Read More »

Славимир Стојановиќ Футро – специјален гостин на 11. Скопје постер фестивал со изложба и промоција на илустрираната книга „Девет“

Скопје постер фестивалот, манифестација која остана посветена на застапување на принципот за одбрана на квалитетниот – општествен и некомерцијален плакат, го празнува своето 11-то фестивалско издание под мотото „Моќта на плакатот“. Добитникот на над 300 меѓународни награди за дизајн, визуелен уметник и креатор на лајфстајл брендот Футро, како и автор ... Read More »

„Моќта на плакатот“ како мото за 11. издание на Скопје постер фестивалот

Скопје постер фестивалот го празнува отворањето на новата деката во својата историја. Фестивалот, настан за промоција на плакатот и дизајнот воопшто, манифестација која застапува одбрана на квалитетниот плакат и единствен од овој карактер во регионот, го отвора своето 11. издание. Отворањето на овојпат ревидираниот програмски фестивал, чие мото годинава е ... Read More »

Министрите Капели, Штромар и Хорват утре во Загреб го отвораат саемот REXPO 2018

Седмиот саем на инвестициски проекти REXPO во Загреб, ќе собере голем број на странски и домашни инвеститори, како и стопанственици заинтересирани за бизнис можности и соработка. REXPO ќе го посетат инвеститори од Кина, Индија, Велика Британија и Норвешка, со цел да се информираат и да остварат контакти по повод нивните инвестициски ... Read More »

Меѓународна изложба Еxpo&Кулинарски разговори на Недела на дизајнот во Скопје

Во рамки на Недела на дизајнот во Скопје (Skopje Design Week), традиционално најмногу внимание привлекува меѓународната изложба ЕКСПО (EXPO). Годинава, оваа целина ја сочинуваат 8 компании од Македонија, 15 млади дизајн студија од регионот и две Aкадемии за Дизајн од Белград, сите со стотина производи кои веќе ги има на ... Read More »

Применети маркетинг и комуникациски трендови – 1-ва маркетинг конференција

Универзитетот Американ Колеџ Скопје (УАКС) ја организира 1-та годишна маркетинг конференција за применети маркетинг и комуникациски трендови, на 13 декември (четврток) 2018 година, во Скопје во Сити Хол Центар Скопје со почеток во 10:30 часот. На отворањето на конференцијата ќе се обрати професор д-р Димитар Ковачевски, шеф на катедрата за ... Read More »

Вклучете се и вие во гласањето за избор на Мажи на годината во Македонија за 2018 година

За прв пат оваа година се одржува официјалниот избор за Мажи на годината 2108 во организација на Friday.mk и Моментум. Настанот ќе се одржи во Тренд Гастро бар на 28 ноември со почеток во 20 часот. Како што веќе сите знаете, имаме 10 категории за мажи на годината. Но, една ... Read More »

На тема објективност стартува осмата недела на дизајн во Скопје

ОБЈЕКТИВНОСТ е темата на осмото издание на Недела на дизајнот во Скопје (Skopje Design Week) што се отвора на 21. ноември во Јавна соба. До 25. ноември, на најпопуларната дизајнерска платформа за афирмација на културните и креативни индустрии во регионот ќе се одвиваат шест програмски целини. Со големата изложба на ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365