Home » Настани (page 54)

Настани

Светските ѕвезди од маркетинг и адвертајзинг индустријата доаѓаат во Порторож

Slovenski Oglasuvacki Forum

Дел од светски најпознатите маркетинг професионалци, кои сме имале прилика да ги слушаме само на најголемите фестивали ширум светот, кон крајот на месец март доаѓаат близу…. во Порторож, Словенија. Оваа година, по прв пат во историјата, Словенскиот огласувачки фестивал (СОФ) (ЛИНК), најважниот и најголемиот годишен настан од областа на маркетинг и ... Read More »

Во Србија се доделија овогодинешните UEPS награди

Здружението за деловни комуникации (UEPS – Udruženje za tržišne komunikacije) на Србија, изминативе денови традиционално го организираше настанот “Денови на UEPS” кој се оддржа од 17 до 23 декември и на кој на завршната гала вечер беа доделени овогодинешните UEPS признанија за авторите на најдобрите креативни остварување од областа на ... Read More »

(Галерија) Босанската New Moment New Ideas прослави 10 години постоење

New Moment Bosna 10 godini

New Moment New Ideas Босна и Херцеговина деновиве прослави 10 години од своето постоење. По тој повод беше организирана забава за вработените, соработниците и пријателите на агенцијата. Њу Момент БиХ како дел од регионалната мрежа на Њу Момент е основана во 2003 година и себеси се афирмираше како една од ... Read More »

Иван Станковиќ ја промовираше “Основи на Какодалогијата“

Денеска во Скопје, во “Кино Фросина“, беше промовирана книгата “Основи на Какодологијата“ на Иван Станковиќ, сопственикот на маркетинг агенцијата Комунис од Србија Иван во огласуваката индустрија е присутен од 1979 година. Има завршено Економски факултет и има работено во неколку маркетинг агенции. Во 1990 година, заедно со Драган Сакан во ... Read More »

Факултети.мк избран за Најпопуларен македонски веб сајт за 2013-та

Денска во Скопје се оддржа свечената манифестација на прогласување на најдобрите македонски веб сајтови за изминатава година. Манифестацијата е организирана од Media Solutions и системот за онлајн реклами keep an eye, а се оддржува  под покровителство на Град Скопје и ИАБ Македонија. Втора година по ред, добитник на наградата за ... Read More »

Њу Момент со злато и бронза од Eurobest 2013

“10 метри одвоено“ и “Пијано“, кампањите на Њу Момент Скопје, се добитници на злато односно сребро во соодветните категории на овогодинешното издание на Eurobest фестивалот, еден од најпрестижните европски креативни фестивали кој деновиве се оддржа во Лисабон, Португалија ! Уште една потврда за македонскиот креативен квалитет и хит проектот “10 ... Read More »

Започна Eurobest 2013

Еуробест - Маркетинг365

Eurobest , еден од најмасовните огласувачки фестивали на стариот континент (порано познат како Европски Адвертајзинг Фестивал), започна вечерва во Лисабон. Ќе трае до Петок кога официјално ќе бидат прогласени победниците во дваесетина категории. Ова е веќе 6-то издание на фестивалот кој претходниве три години се вдоми во Лисабон а претходно ... Read More »

Омега Комуникации со прва награда за спотот “Скопје 2014“

Омега Комуникации се победници  во најпрестижната категорија на спотови за промоција на земја, регион или град на Интернационалниот филмски фестивал за туризам „БИТФФ“ кој за прв пат се одржа од 20 до 24 ноември во Баку, Азербејџан. Фестивалот, организиран од Министерството за култура и туризам на Азербејџан, има за цел да ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365