Home » Extra 5 » Директно од вселената претставено логото за Мундијалот во Русија

Директно од вселената претставено логото за Мундијалот во Русија

Русија ќе биде домаќин на следното Светско првенство во фудбал во 2018 година, а организаторите на Мундијалот се погрижија на спектакуларен начин да го претстават новото лого на натпреварувањето.

logoooo sp 2018

Главната свеченост се одржа во Москва, а на истата присуствуваа претседателот на ФИФА Сеп Блатер и првиот човек на организациониот комитет Виталиј Мутко, но логото беше претставено во орбитата на Земјата.

За тоа се заслужни тројца руски астронаути, кои од вселенската станица на планетата и обелоденија како ќе изгледа логото за следниот Мундијал.

Погледнете како рускиот космонаут Maxim Surayev, на 400 километри оддалеченост од земјата го презентираше логото на СП 2018 :

 

Автор Борис Ефтимовски

Борис е маркетинг и ПР професионалец, основач на Маркетинг365. Во своето работно портфолио, вклучува работни ангажмани за повеќе домашни и интернационални мали, средни и големи компании каде бил вклучен како маркетинг/ПР менаџер или консултант. Доколку Ви е потребна асистенција или консултација за Вашите маркетинг, ПР или продажни активности пишете му на: boris@marketing365.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Marketing365 Marketing365 Marketing365