Home » Extra 5 » Повлечен постерот за “Нинџа Желки“ бидејки алудирал на 11 септември

Повлечен постерот за “Нинџа Желки“ бидејки алудирал на 11 септември

Американското филмско студио “Paramount pictures“ се извини заради плакатот за филмот “Нинџа Желки“ бидејќи било реагирано дека алудирал на терористичките напади на САД кои се случија на 11 септември 2001, објави синоќа BBC.

Над текстот со кој се најавува почетокот на прикажувањето на филмот во Автстралија од 11 септември, постерот прикажува млада нинџа како скока од запален облакодер во Њу Јорк.

После бројните критики, постерот е тргнат од Твитер и Фејсбук профилите и испратено е соопштение во кое организаторот жали за несреќното комбинирање на датумот и постерот.

Нинџа Желки

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Marketing365 Marketing365 Marketing365