Home » Extra 5 » Оваа сабота документарец за Тоше Проески на Ал Џезеира Балкан

Оваа сабота документарец за Тоше Проески на Ал Џезеира Балкан

najava - foto - 1

Во сабота на 07 февруари со почеток од 17 часот и 30 минути на програмата на Ал Џезеира Балкан премиерно ќе биде емитуван документарец посветен на една од најголемите балкански музички звезди, прерано починатиот македонец Тоше Проески.

Емисијата насловена како “Шест часа до небото“ ќе се обиде да направи досега најцелосен осврт врз ликот и делото на Проески. 

Ал Џезеира Балкан е дел од Ал Џезеира Нетворк една од најголемите медиумски групации во целиот свет, емитувајќи емисии, вести и актуелни содржини на сите локални јазици во регионот, вклучувајќи информации од БиХ, Македонија, Црна Гора, Хрватска, Србија, Словенија и Косово. Следејќи ја традицијата на независно новинарство по кое е позната Ал Џезеира, телевизијата се обидува да биде клучен извор на меѓународни и регионални вести.

Автор Marketing365

Маркетинг365 (М365) е прв македонски портал кој во фокусот ја има маркетинг, медиа и ПР индустријата во Македонија. Формиран е во 2011 година и во своето досегашно постоење има добиено неколку домашни и меѓународни признанија вклучувајќи ги и “Блог на годината“ (прво место, 2011 и 2015 год.), “Највлијателен балкански блог кој доаѓа од Македонија“ (прво место 2012) и “Најдобар бизнис-информативен веб сајт“ (второ место, 2014). Почнувајќи од февруари 2015 година, Маркетинг365 е официјален претставник во Македонија на најпознатиот светски креативен фестивал Cannes Lions. Тимот на М365 го сочинуваат активни професионалци од маркетинг, медиа и ПР индустријата во Македонија. e-mail : contact@marketing365.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Marketing365 Marketing365 Marketing365