Home » Tag Archives: акција

Tag Archives: акција

Кроација Осигурување започнува акција за збогатување на книжевниот фонд на училишните библиотеки

По повод 2-ри aприл, Меѓународниот ден на литературата за деца На Светскиот ден на литературата за деца – 2. април, Кроација осигурување – друштво за неживотно осигурување Скопје, започнува волонтерска акција за собирање користени и нови книги за деца кои во текот на годината ќе бидат донирани во неколку основни ... Read More »

Бразилски моден бренд се откажа од профитот со три ценовни понуди за Black Friday

Играјќи на картата на транспарентност, бразилскиот моден бренд Basico понуди три цени, со и без маржа Бразилскиот моден бренд Basico ја претстави својата Black Friday Transparente акција (Транспарентен Црн Петок), во рамките на која на потрошувачите им дава три ценовни опции за ист артикал. Имено, брендот на својата онјалн продажна ... Read More »

Тизер кампања во Скопје која “растура“ и “склопува“….човечки психи..

Го знаеш ли Др. Виктор Терзиев? Од Скопје е? Психотерапевтон бе…..Аман бе…како не? Има и сајт фала богу, се е легално. Јак е…многу!…има билборди по цело Скопје за него…автобуси…банери на фејсбук…све! Има, како не, има он.. баеѓи “пациенти“… (уште да немаше тука :) )….еве поврзи се со нив на Твитер: ... Read More »

Кампања на Техномаркет и Нула Отпад – Заменете ги старите електрични апарати со нови

Ако имате стар нефункционален апарат заменете го за вредносен ваучер за нов производ е нова кампања на Техномаркет и Нула Отпад. Под мотото „Старо донеси, ново однеси“ овие две компании по третпат во период од еден месец ќе овозможат одлични услови за замена на стариот електричен апарат со набавка на нов ... Read More »

Предизвикот со полевање со ладна вода стана планетарен тренд!

Се разбира дека во последно време не можевте да ги ибегнете видео клиповите по разни медиуми и социјални мрежи во кои повеќе познати личности се полеваат со ладна вода. Акцијата #IceBucketChallendge има за цел да ја подигне свеста за постоењето на болеста позната какo Амистрофична латерална склероза (Лоу Гехирова болест). ... Read More »

“Плати кафе со повик“ – донаторска акција во Хрватска

За несреќните случувања со поплавите во соседните земји Србија, Хрватска и БиХ , за жал, веќе сите добро знаете. Многу земји и поединци од Европа и светот во рамки на своите можности и желби се обидоа да помогнат преку донирање на финансиски средства и останати потребни материјални работи за погодените ... Read More »

Одлична маркетинг акција на “Тиквеш“

Винарската визба “Тиквеш“ во стилот на најголемите светски винарии, деновиве започна одлична маркетинг акција за директна комуникација и едукација на своите конзументи. Имено, љубителите на виното на “Тиквеш“ од денеска имаат уникатна можност да се едуцираат за сортите вино и за најдобрите комбинации со храната уште на самите продажни места ... Read More »

Подморница исплови среде Милано (Видео)

Жителите и бројните туристи кои вчераутро се шетаа низ Милано, ги дочека шок, кога на само неколку метри од катедралата Дуомо се појави горен дел од подморница која изгледаше како да штотуку испловила на плоштадот притоа оштетувајќи го плочникот и околните возила. Веста се прошири набрзина на интернет и беше ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365