Home » Tag Archives: белград

Tag Archives: белград

На десеттата Direct Media Академија, започнува Нова ера на комуникацијата!

Апликации за early bird пријави до 1-ви мај Едукативната конференција Direct Media Академија која ќе се одржи од 28 до 30 мај во Mадленианум, Белград Србија ќе ги претстави најновите трендови во индустријата на сите маркетинг професионалци и љубители на медиумите, маркетингот и комуникациите. Под слоганот “Нова ера на комуникацијата”, ... Read More »

Некстсенс со своите иновации за дигитална трансформација партнер на Western Balkans Digital Summit 2019

На 4 и 5 април 2019 во Белград се одржува вториот Дигитален Самит на земјите од Западен Балкан (Western Balkans Digital Summit 2019) под покровителство на Европската Унија. На настанот учествуваат високи владини преставници, членови на бизнис заедницата и реномирани експерти од областа на дигиталната агенда од регионот и од ... Read More »

Познато е кога Старбакс ќе ја отвори првата кафетерија во Белград

АмРест Холдингс СЕ, најголемиот оператор на ресторани во централна Европа, како што претходно најави планира да отвори „Старбакс“ локали во Србија, а во меѓувреме се знае точниот датум. На 15 Април, светски познатиот ланец на кафетерии ја отвора својата врата за белградските љубители на кафе во трговскиот центар Рајчево, кој ... Read More »

Во понеделник почнува форумот “IZAZOV”, помеѓу клучните говорници и Зоран Здравески од Direct Media Македонија

Јубилејниот, петти по ред регионален форум на комуникациски лидери – IZAZOV 2019, ќе се одржи на 25 и 26 март во хотелот Hyatt Regency во Белград, под слоганот “Вистина или Предизвик”. Главната тема на овогодинешниот форум ќе биде транспарентно и одговорно работење, за што ќе разговараат претставници од најголемите агенции ... Read More »

Форум #IZAZOV2019 на 25 и 26 март во Белград!

Јубилејниот, петти по ред, регионален форум на комуникациски лидери – IZAZOV 2019 ќе се одржи на 25 и 26 март во хотел Hyatt Regency во Белград, под слоганот “Вистина или предизвик”. Се работи за интерактивен бизнис настан, прв од ваков вид во регионот, наменет исклучиво за професионалци од областа на ... Read More »

Прв регионален бизнис натпревар во Белград, поддржан од Фондот за Западен Балкан

Прв заеднички регионален настап на тројцата победници на проектот ЛИДЕР од Македонија, Србија и Босна и Херцеговина По успешно спроведените изданија на проектот ЛИДЕР и објавувањето на тројцата победници од Србија, Македонија и Босна и Херцеговина, наградените за првпат се стекнаа со можност за заедничко претставување на своите бизнис-идеи пред ... Read More »

Старбакс доаѓа во Србија

АмРест Холдингс СЕ, најголемиот оператор на ресторани во централна Европа, најави дека планира да отвори „Старбакс“ локали во Србија. Првиот се очекува во Белград во текот на оваа година. “Првиот Старбакс локал ќе биде отворен оваа година во Белград, градот со долгогодишна традиција на уживање во кафе. АмРест е водечки ... Read More »

Белград домаќин на медиските експерти од Централна и Источна Европа

На 22 и 23 мај, медиумските експерти од Централна и Источна Европа на глобалната мрежа IPG Mediabrands, ќе се состанат во Белград. На конференцијата ќе присуствуваат лидерите на агенциите во рамките на IPG Mediabrands во Централна и Источна Европа, односно UM, Initiative, Fastbridge, Reprise и Cadreon. На конференцијата, учесниците ќе ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365