Tag: Берни Сандерс

Започнаа внатрепартиските избори за претседателски кандидат во САД – Интернетот победи!

Со синоќешната вантрепартиска регистрација во државата Ајова започнаа примарните внатрепартиски избори за претседателски кандидат. Иако се работи за релативно мали ...