Home » Tag Archives: Бизнис Кафе

Tag Archives: Бизнис Кафе

Во четврток се одржува Бизнис Кафе Македонија по 33-ти пат!

Овој четврток (14.03.2018 год.) со почеток од 18:00 часот во кафе-бар “Umbrella” (ГТЦ) во Скопје се одржува 33-тото издание на најелитниот бизнис-нетворкинг настан во државата, Бизнис Кафе Македонија. На настанок кој вообичаено трае околу 2 часа, своите бизнис и животни искуства со присутните ќе ги споделат троjца врвни професионалци во ... Read More »

Предновогодишно Бизнис Кафе со Елена Стефановска, Норик Селими, Горан Стојановски и Вера Бошковска

Утре (12.12.2018) со почеток од 18:00 часот во “Бродот на Среќата“ ќе се одржи предновогодишно издание на најелитниот бизнис нетворкинг настан во државава “Бизнис Кафе Македонија“ на кој се поканети сите оние кои сакаат да уживаат во релаксирана дружба и бизнис муабети. Гости-говорници пред присутните, кои ветија дека ќе ни ... Read More »

Генералниот директор на Пивара Скопје гостува на Бизнис Кафе Македонија овој четврток

Во Четврток (13.09.2018) с0 почеток од 18:30 часот во Ревија Бар (т.ц. Лептокарија) во Скопје, ќе се одржи новото 31-во издание на бизнис-нетворкинг настанот Бизнис Кафе Македонија. Пред присутните гости, своите бизнис искуства и совети ќе ги споделат четворица говорници: – Елена Иванова, менаџер за туризам во ИМЕ програмата; – ... Read More »

Кирил Лазаров заедно со директорите на “Вип” и “Спорт Лајф” – гости на Бизнис Кафе Македонија

Триесетото јубилејно издание на Бизнис Кафе Македонија кое ќе се одржи во среда (04 Јули) во кафе-бар “Чао“ (ГТЦ) во Скопје, со почеток од 19:00 часот, уште еднаш на своите посетители им носи екстра ексклузивни гости. Со нас овојпат своите животни и бизнис искуства ќе ги споделат најдобриот македонски ракометар ... Read More »

Овој четврток ново издание на Бизнис Кафе Македонија!

Г- дин Горан Глигоровски  – Генерален директор на Л.И.Ф.Е, Г-ѓа Валентина Тасева – Генерален директор на Семос Едукација и Г- дин Лазар Ѓуров – Основач и претседател на Институт СИМБИОТИКА ќе бидат гости на новото 29-то издание на Бизнис Кафе Македонија, кое ќе се оддржи во четврток 31.05. во Next Bar & Food  (поранешно Every day) во ... Read More »

28-мо Бизнис Кафе: “Да правиме дела кои ќе имаат трајни вредности за генерациите кои доаѓаат“

Да направиме колку е можно повеќе убави работи, да се обидеме да направиме дела кои ќе имаат трајни вредности во иднина, за генерациите кои доаѓаат, вели Горан Јандреоски, директор на Агенцијата за цивилно воздухопловство (АЦВ). Тој беше еден од говорниците на 28. издание „Бизнис кафе – Македонија“ кое синоќа се ... Read More »

Во четврток ќе се одржи 28-то издание на Бизнис Кафе Македонија

Овој четврток (22 март) со почеток од 18:00 часот во Next Bar & Food во населба Аеродром во Скопје, ќе се одржи 28-то по ред издание на најпознатиот бизнис-нетворкинг настан во државата – Бизнис Кафе Македонија. На новото Бизнис Кафе се поканети да присуствуваат сите активни чинители во бизнис заедницата ... Read More »

27. Бизнис Кафе Македонија: “Поентата е од претприемач-сонувач да се стане претприемач-градител“

Градиме прв тренинг центар во Европа кој ќе има алтернативен начин на загревање. Веќе правиме посети на училиштата за да ги вратиме децата да спортуваат, здраво да се хранат, вели Филип Поповски, генерален секретар на Фудбалскиот сојуз на Македонија 27. Бизнис кафе Македонија „Лифтот до успехот е расипан. Но, секогаш ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365