Home » Tag Archives: ВИП

Tag Archives: ВИП

Вип оператор Македонија од октомври со нов извршен директор!

Телекомуникациската компанија оне.Вип го објавува назначувањето на Мислав Галер како нов извршен директор. Тој обврските на новата функција ќе ги превземе од октомври 2017 година и ќе го наследи Димитар Ковачевски кој одлучи да ја напушти компанијата и да прифати нови предизвици надвор од оне.Вип и Кластерот. Димитар Ковачевски останува во ... Read More »

Нова реклама на Вип по повод 10 години постоење на македонскиот пазар!

Телекомуникацискиот оператор Вип во вчерашниот ден одбележа цела декада од почетокот на работењето на македонскиот пазар. Kако компанија која секогаш нуди повеќе за своите корисници, Вип ги реализираше и продолжува да ги реализира ветувањата кон корисниците за слободна и неограничена комуникација во движење преку најсовремена мрежа под најповолни услови. “10 години ... Read More »

Стефан Јовановски од Вип прогласен за најдобар менаџер за човечки ресурси

Македонската асоцијација за човечки ресурси го прогласи Стефан Јовановски од Вип за најдобар менаџер за човечки ресурси за 2016 година. Во истражувањето што го спроведува македонската асоцијација  за човечки ресурси, менаџерот на Вип е прогласен за најдобар во конкуренција на голем број домашни компании. Според асоцијацијата, Јовановски својата 20 годишна ... Read More »

Погледнете ја првата ТВ реклама на Меккен Скопје за Вип

Во текот на вчерашниот ден и официјално беше промовирана новата ТВ реклама на водечкиот телекомуникациски оператор во земјава ВИП, во склоп на кампањата “Интерактивна телевизија бесплатно со Vip Комбо“ и лансирањето на новата услуга која предвидува можност корисниците да ја враќаат ТВ програмата наназад 7 дена, и тоа овозможено на дури 50 ... Read More »

Димитар Ковачевски назначен за нов директор на Вип!

Димитар Ковачевски, досегашен директор на повеќе сектори во Телеком, од денеска е нов извршен директор на оне.Вип, дознава Фактор. Ковачевски на престижната директорска позиција го наследува Никола Љушев. Овој трансфер претставува своевидна „бомба“ во телекомуникацискиот бизнис, особено ако се има предвид завидната кариера на Ковачевски во Телеком и како директор ... Read More »

Оне.Вип ги обединува сите свои брендови под една капа

Телекомуникацискиот оператор Оне.Вип кој беше формиран во октомври 2015 година како резултат на спојувањето на дотогаш вториот и третиот играч на пазарот на мобилна телефонија Вип, односно Оне, а кон кој подоцна беше приклучен и кабелскиот оператор Близу, најави дека од 11 мај сите свои брендови ќе ги обедини под ... Read More »

Како твитаат операторите ?

Како и што најавивме на крајот од завчерашната анализа на ФБ активностите на трите водечки мобилни оператори во Македонија, продолжуваме да го анализираме настапот на социјалните медиуми на T-Mobile, ONE и Vip, во истиот период, овојпат на сервисот за микроблогирање Твитер. По број на следбеници (followers) операторот ВИП се издвојува на првото ... Read More »

Како и колку содржина споделуваат трите мобилни оператори во Македонија?

Поттикнати од податоците од истражувањето за содржина на локални брендови кое го реализира Агенцијата Рејтинг во пресрет на AllWeb конференцијата за интернет маркетинг (истражувањето го најавивме вчера на овој ЛИНК) направивме дополнително истражување и подлабока анализа на компаниските Фејсбук фан страници на 3-те мобилните оператори во Македонија како претставници на ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365