Home » Tag Archives: Емануел Макрон

Tag Archives: Емануел Макрон

Трамп исчисти првутка од Макрон – Head & Shoulders го искористи за реклама

Не секој ден шампон за првут се наоѓа на насловните страници, но Head & Shoulders ја искористи дадената можност да го промовира својот производ после виралното ширење на „чудната“ интеракција помеѓу американскиот претседател Доналд Трамп и претседателот на Франција Емануел Макрон за време на неговата посета на Белата Куќа. Имено, ... Read More »

Политички филмски фестивал сака да ги соочи Португалците со предрасудите и дискриминацијата

„Португалија. Создадена од различности. Создадена од љубов“ ова е мотото на една нова адвертајзинг кампања која има за цел да ги соочи Португалците со нивните предрасуди и начинот како тие гледаат на луѓето од други земји кои живеат во Португалија. Филмот претставува четири вљубени парови кои ја одразуваат разноликоста на ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365