Home » Tag Archives: нова опција

Tag Archives: нова опција

Видео реклами на Facebook Messenger: Нова опција која нема да ви се допадне

Меѓу приватните пораки во Messenger веќе се појавуваат реклами, а од Фејсбук најавуваат дека наскоро можеме да очекуваме видео реклами кои автоматски ќе се прикажуваат Иако многу негодуваа кога Марк Закерберг најави издвојување на Messenger од мобилната апликација на Фејсбук, на повеќето корисници не им преостана друг избор освен да ... Read More »

Фејсбук воведува можност за бришење на историјата на пребарување

Социјалната мрежа Фејсбук работи на нова команда за бришење на историјата на пребарување, која на корисниците ќе им овозможи да ја избришат целата историја, изјави главниот извршен директор на компанијата, Марк Цукерберг. Тој на својот профил на Фејсбук напиша дека планира дискусијата за воведувањето на новата команда да започне на ... Read More »

Фејсбук воведе алатка за откривање на лажните вести

Фејсбук воведе нова опција која на корисниците ќе им овозоможи да ги препознаат лажните вести и погрешните информации кои се шират на оваа социјална мрежа. Овој детектор од пред неколку дена е достапен за корисниците во САД, Германија, Франција, Италија, Велика Британија, Филипини, Тајван и Бразил, а наскоро треба да ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365